Za Zdí

Originální název: Across the Wall

Triton - 2010
ISBN: 978-80-7387-264-9

Triton (2010) 978-80-7387-264-9 248

Nicholas Sayre udělá cokoli, aby se dostal přes Zeď, zpátky do Starého království. V Ancelstierre, daleko na jihu od Zdi, Charta jenom podřimuje a mezi všemi protivenstvími, kterým Nick musí čelit, je i jedno ne zcela lidské. Povídkou „Nicholas Sayre a stvoření ve vitríně“ pokračuje Garth Nix v objevování magického světa trilogie Abhorsen. V dalších povídkách pak ukazuje rozpětí a všestrannost, které z něho dělají jednoho z nejlepších spisovatelů současné fantasy.

Povídky:
- Nicholas Sayre a stvoření ve vitríně (Nicholas Sayre and the Creature in the Case)
- Pod hladinou jezera (Under the Lake)
- Králík Karlík (Charlie Rabbit)
- Z majáku (From the Lighthouse)
- Kopec (The Hill)
- Bleskonoš (Lightning Bringer)
- Výprava do Špatné čtvrti (Down to the Scum Quarter)
- Po čem srdce touží (Heart's Desire)
- O Jeníčkových očích (Hansel's Eyes)
- Truhla naděje (Hope Chest)
- Moje nová echt nekonečná fantasy série (My New Really epic Fantasy Series)
- Tři růže (Three Roses)
- Konce (Endings) (Založil/a: marta-b)

Daletth
  2. 4. 2016, 18:36
Po pravdě jsem čekala, že celá sbírka bude ze Starého království a skutečnost, že tomu tak není, mě trochu zklamala. Texty ve sbírce mi ani nepřipomínají povídky, jako spíš povídkové hříčky, náměty, které by chtěly ještě rozpracovat. Nápady Nixovi nechybí, ale tak nějak jsem od autora jeho formátu čekala víc. Nicméně povídka, která je dělaná jako gamebook, mě velice pobavila :)
Shirilka
  21. 11. 2011, 22:26
Když jsem sahala po Za zdí, čekala jsem, že se vrátím do Starého království jako v trilogii Abhorsen. Musím však říct, že jsem byla trochu sklamaná. Z dalších povídek mě zaujaly především Po čem srdce touží a O Jeníčkových očích.