Lovy s Dianou

Originální název: Lovy s Dianou

Akcent - 2013
ISBN: 978-80-7268-995-8

Akcent (2013) 978-80-7268-995-8 144

Mýtická Diana doprovází loveckého hosta při lovu na jelena, soudce skrytě fandí skupině, která vybírá z hnízd přemnožené krkavce a skupina myslivců si pod trofejí losa ve své hospůdce neúnavně vypráví příběh lovu… Nová kniha Aleše Dostála opět zaujme nevšedností námětů vypointovaných příběhů, ale hlavně jazykem próz bez zbytečného balastu nostalgického popisu. Když už se k němu autor uchýlí, pak mu stačí jedna věta: „Temné figury jehličnatého lesa se řadily na úbočích jako spořádané pluky vojska…“ Devět delších povídek psaných v třetí osobě má v sobě ještě jeden náboj, který čtenář ocení. Humor slovní i situační, ironický, ale vždy laskavý, který i v dojemném příběhu, kdy pes zachrání život svému pánovi před postřeleným kňourem, vyvolá úsměv přes slzy. (Založil/a: alča87)

Evelina2008
  1. 2. 2014, 16:51
K této knize jsem se dostala náhodou. Ač myslivostí absolutně nedotčená, příběhy mě rozesmály a opravdu pobavily. Vřele doporučuju, příjemné oddechové čtení.