Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Mick Jagger

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Mick Jagger
Autor:


Nejnovější vydání:
Ševčík Jiří - 2013
ISBN: 978-80-7291-232-2
Počet stránek: 496
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ševčík Jiří (2013) 978-80-7291-232-2 496

Po celých pět desetiletí, kdy stojí v čele Rolling Stones, je Mick Jagger vnímán jako nanejvýš arogantní, narcistická superstar, jejíž sexuální apetit a povýšené zacházení s ženami si v ničem nezadá s Casanovou a jejíž údajné bezhlavé užívání drog odstartovalo jeden z nejslavnějších skandálů v historii rocku. I když je nyní dědečkem se sedmi křížky na krku a rytířem britské monarchie, zůstává i nadále vzorem pro každého mladého rockového zpěváka, který vystoupí na pódium. Mistrovská biografie Philipa Normana ukazuje, že tato nejznámější a přitom stále tajemná rocková ikona není jen pouhým mýtickým arcisvůdcem, ale je mnohem složitější osobností. Konečně zde máme skutečný příběh o tom, jak král popových manipulátorů Andrew Oldham proměnil plachého studenta ekonomie jménem Mike Jagger v moderního Antikrista… (Založil/a: alča87)

(více)  

Štítky

#hudba 
více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

gabin
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 1. 2015, 15:41
Tuhle knížku by si měl přečíst nejen každý, kdo jako já miluje muziku a Rolling Stones zvlášť, vlastně jsou mou nejoblíbenější kapelou hned po Vídeňských filharmonicích:-), ale asi každý, koho nenechává kultura úplně chladným a když to vezmu kolem a kolem, tak vlastně každý:-) Nejde jen o životopis nějakého chlápka, i když je asi nejvýraznějším zpěvákem všech dob a autorem toho nejlepšího, co může bigbít nabídnout, ale o popis fenoménu celebrita a také sex symbol (pro mě teda trochu srandovní), o to cennější, že se nejedná o nějakou naivní prsatku. A o rozpor mezi tím, co vidíme navenek a jaký ten člověk skutečně je (i když to někdy neví ani on sám). Ani při tom nejblbějším videoklipu Rolling Stones s Mickem poskakujícím v růžových gatích nebo teplých teplákách jsem nezapochybovala, že Mick Jagger je osobnost, protože ta je v jeho hudbě a ta je zatraceně dobrá! A dobře vychází i Mick z této biografie napsané autorem, který ho má fakt rád, což mu ovšem nebrání v tom, aby neviděl i Mickovy chyby (z nichž bych asi neodpustila "jen" tu chorobnou nevěru, jinak nikoho nezabil a z dnešního hlediska je jeho médii přiživená údajná propagace satanismu jen pousmáníhodná). V knížce se mi líbí spousta informací (někdy bych řekla, že až zbytečných) a snaha o pochopení rozporu mezi vzdělaným a chytrým chlapem ze střední třídy a věčným puberťákem, což je myslím lepší termín než neutrální teenager:-). Co mi chybí oproti autobiografii K. Richardse, ale to je dáno právě rozdílem jednak mezi hudebníkem a zpěvákem a jednak biografií a autobiografií je ta porce hudby, hledání stylu, radosti a strasti tvoření.
Jedničku si zaslouží překladatel, který nejenže bravurně překládá, ale opravuje a vysvětluje. Dávám čtyři hvězdičky, protože ve srovnáním s Životem Keitha Richardse téhle knížce toho života trochu chybí....