Bolesti zad I

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Trigon - 2002
ISBN: 80-7254-314-8

Trigon (2002) 80-7254-314-8 96

Devadesát procent z nás alespoň někdy bolela záda, zbytek pak představují ti, kteří se nepřiznali Publikace prim. MUDr. Milana Nováka se zabývá bolestmi dolní části páteře především ve spojení s neurologickými komplikacemi. Kniha upozorňuje, že operace je krajním, ale zároveň ne vždy všespasitelným řešením. Popisuje situace, které mohou nastat bezprostředně po operaci i v odstupu mnoha let. Autor seznamuje čtenáře se zobrazovacími metodami, které lékaři používají pro zjištění strukturálních změn v oblasti páteře. Pacientům s prokázanými výhřezy plotének lze knížku doporučit, aby si uvědomili (pokud jim to jejich lékař neřekl), že diagnóza výhřezu meziobratlového disku není jízdenkou na operační sál. Je jen málo onemocnění, u nichž je pro léčbu tak velice důležité, aby nemocný správně rozuměl tomu, co se to vlastně děje, jako je tomu při bolestech v zádech a jejich neurologických komplikacích. (zdroj - databazeknih.cz) (Založil/a: Manon)