Milovnice

Mladá fronta - 2008
ISBN: 978-80-204-1892-0

Mladá fronta (2008) 978-80-204-1892-0 173 upravené vydání
Mladá fronta (1999) 80-204-0810-X 194

Kniha jedné z nejpozoruhodnějších současných rakouských autorek, nositelky Nobelovy ceny za literaturu líčí boj pragmatické Brigity a romantické, naivní Pauly o vyvoleného muže. Dědička nesmiřitelných postojů Thomase Bernharda s konečnou platností boří představuo idyličnosti rakouské literatury. (Založil/a: marta-b)

cmuchal
  24. 7. 2016, 18:43
Asi po roce od přečtení Pianistky jsem se dostal k Milovnicím. Jsou napsány naprosto odlišným vyprávěním, Je obdivuhodné, jak autorka transformovala líčení v určitých částech jako z pohledu blbky! Hned na první straně mě dostal opět jedinečný jazyk a styl spisovatelky! Hlavními "hrdinkami" knihy jsou: naivka Paula a materialistka Brigita. Elfriede útočila na mé cítění maximálně a efektivně jak jen to šlo! V průběhu knihy mě dostala na lopatky ironickými nebo cynickými poznámkami nebo naopak mi navodila solidní depku. Umně zkritizovala chování vesničanů v souvislosti s vdavkami, realisticky charakterizovala, že v podstatě žádná láska neexistuje, ale je pouze to druhotné po penězích nebo fyzické kráse partnera.
JK
  20. 10. 2012, 15:31
Moc dobrá kniha, psaná z pohledu třetí osoby. Drsný pohled do života žen a jejich cítění. Velmi kritický pohled na zažité modely chování.