Základy mužského šovinismu

Reneco (2013) 978-80-86563-41-1 116
Reneco (2010) 978-80-86563-26-8 100
Reneco (2002)
Reneco (1996)

Kniha je úsměvnou reakcí na feministické hnutí a vymezuje základní pravidla mužského šovinismu. (Založil/a: marta-b)

Josef Hausmann Josef Hausmann
*18.09.1953

Abigor
  11. 4. 2012, 19:21
Já jsem si myslel, jaký tam budou rozumy, že se snad i pobavím, ale houby! Nic takovýho tam není! Navíc kniha není psaná poutavým slohem, takže u mě velké zklamání.
nef7
  16. 3. 2011, 0:11
Hausmann v začátku knihy uvádí, že každá žena, která s knihou nesouhlasí je blbá a podtrhuje vše, co o ženách v knize píše. Více méně v kostce řečeno. Naopak, podle jeho slov, které ženě se kniha líbí, ta je na tom možná o něco lépe než ostatní. I ta je však nakonec vhozena do stejné škatulky. A teď pozor, muži! Zajímavost i pro vás. Ti z vás, kteří nesouhlasí s touto snůškou blábolů, vy se nepočítáte mezi zdravé, nebo snad dokonce normální muže! Takže pozor na věc. Ke knize samotné je nejspíš škoda slov něco psát. Snažila jsem se knihu číst na všechny způsoby, včetně toho s humorným pohledem na věc. Smála jsem se. Bohužel jen tak pro sebe při myšlenkách, zda už daná věta má být ta humorná nebo ještě vážná. Není co dodat. Pro mě je tato kniha jen záchodovým čtením, když na onom místě člověka omrzí počítat dlaždice na stěně.
Co mi však příjde velice smutné je to, že v mnoha diskuzích o této knize se najde obrovské množství žen, které jsou z této brožurky přímo nadšené. Nechápu to. Otázkou ve mně tedy zůstává, zda se jen snaží zařadit do kategorie "těch chytřejších" žen (čímž tedy souhlasí s opravdu ponižujícími tezemi) a nebo se skutečně našly v obrazu Hausmanna? Druhá možnost mi však nejde příliš do hlavy. Osobně neznám ženy, které Hausmann popisuje. Ženy, o kterých píše, znám pouze z kreslených vtipů a možná béčkových filmů.
svenny
  24. 11. 2013, 15:14
Je to desna knizka: mizerny sloh a idiotske myslenky z palice nekoho, kdo intelektualne ustrnul na urovni stredni skoly a mysli si o sobe vic, jak je poznat z obcasneho placnuti "vedeckeho poznatku".

Mimochodem, kdyz uz se autor na kazde 3. strance vytahuje na intelektualni uroven zen, napada me jizliva poznamka, totiz ze kdyby jeho intelektualni uroven byla dostatecna, pravdepodobne by byla i uroven lidi v jeho okoli vc. zen vyssi (strucne: svuj k svemu) - nechapu, proc by se chtela inteligentni zena zahazovat s blbcem, ja taky nechci zadnou dutohlavku :-P

BTW, alternativa sdileni nudy se zenou je nahazet zenu i deti do outdoorovejch munduru a vzit je nekam ven, staci na to pevna vule, nezanedbavana vychova deti i partnerky a spravna zena. To vse si ale musi chlap ohlidat sam --> kazdy sveho stesti pyrotechnikem :-P

(jo a jsem chlap a mam zenu a buzerovat me ani nezkousi)
Rominka
  27. 4. 2014, 16:50
Nejsem si uplne jista jestli vse co je v knize receno je mineno vazne...myslim,ze se autor snazi predevsim sokovat,ale i pobavit ctenare, coz ac jsem zastupkyni zenske pohlavi,musim rici se mu v mem pripade podarilo. Clovek nekdy musi kouknout na vec z jineho uhlu pohledu a toho se mi u pana Hausmanna opravdu dostava. Zaver je ovsem i na me trochu moc.
Kebab Bursa
  15. 6. 2013, 17:07
Autor je provokatér, nepřikládal bych knize tak velkou váhu, jakou jí přisuzují její obdivovatelé nebo kritici. Generalizace v otázce vztahů mezi muži a ženami je zavádějící. Samozřejmě jsem v některých popisovaných rysech poznal svou manželku nebo jiné více či méně prozkoumané subjekty, ale těžko něco platilo pro všechny.
Raggen
  21. 9. 2011, 9:10
Kniha, nad kterou by se nemělo moc přemýšlet a na kterou mě napadlo ihned napsat podobnou brožuru, jen z opačného pohledu ;o). Místy úsměvné, nejvíce mě asi bavily citáty před kapitolami... Jinak pohled na ženu jako takovou je jako pohled na blbku, která neví, co od života vlastně chce... Díkybohu, v dnešní době už mnoho takových žen není... Kniha jako celek se nedá brát vážně, některé situace sice jsou "modelové", ale většina je jako z jiného světa. Ještě, že jsou muži Páni všeho tvorstva :o).
Cinik
  16. 3. 2016, 20:32
Buďto je to naprosto nepovedená parodie, nebo výplod opravdu mimořádného pitomce. Tak i onak, hodnocení je v obou případech stejné - odpad...
IOIOIO
  31. 5. 2012, 20:07
Autor sám v úvodu píše, že názory které prezentuje, jsou z větší části odposlouchány od jiných. No možná takzvaně jemu podobných. Nicméně z pohledu ženy, které "táhne na padesát", soudím, že p. Hausmann přesně popsal, jak uvažují všichni muži. A hlavně, o co se jedná mužům ve vztahu k ženám. Že jsou ženy svým způsobem slepice, se kterými je mužům zatěžko trávit volný čas, to je bohužel v převážné většině také pravda. Prostě muži i ženy jsou dost odlišní a nezlobme se proto na autora, když tu pravdu s humorem sobě vlastním napíše... :o)
Princ Eugen
  23. 5. 2012, 20:17
ÓÓÓ, jak já znám z vlastní zkušenosti nutnost sdílení neprogramu se svojí drahou polovičkou. Hezky napsáno
charlie.vlcak
  8. 1. 2012, 23:08
Leckterý z názorů publikovaných v knize bych i jako muž třeba označil za příliš vyhrocený, ale nebudu se přít, jestli jde o objevné čtivo anebo naopak snůšku blábolů. Mě to prostě baví.
Jezinka
  10. 7. 2011, 0:58
Muži kvalit autora tohoto spisku by jistě přišli s tezí o potrefené huse. Je to blábol, přátelé, je to blábol. A pokud jsou tam některé postřehy s pravdivým nádechem, tak v natolik extrémní poloze, že se to nijak nevztahuje k realitě. Jedinec vzhledu a podle projevu v téhle knize chování pana Hausmanna musí ženy nenávidět, což vysvětluje obsah knihy. Raději ať píše co nejvíc, aby nenašel čas a nějakou ochotnou méněcennou bytost k tomu, aby přispěl do genofondu.
OKo
  18. 3. 2014, 19:49
Smutné, co autorovi musely ženy udělat, že stvořil takovou snůšku keců! Dovolím si souhlasit s uživateli Raggen (citáty pod kapitolami jsou vážně to nejlepší, co kniha nabízí) i Jezinka (extrémní a jednostranný pohled autora). Za svůj krátký život jsem se setkal jen s pár zanícenými feministkami a díky autorovi jsem měl tu "čest" seznámit se i opravdovým šovinistickým prasetem...
Mashinca
  13. 8. 2013, 9:52
Podle názvu jsem doufala, že ve mně tato kniha vyvolá nějaké emoce. Buď, že se budu chlámat od začátku do konce nebo, že mi nadzvedne mandle. Ale tohle se mnou neudělalo vůbec nic...
Pan Garisson
  2. 2. 2016, 19:57
Velmi dobrá kniha, přetékající více či méně bolavými pravdami. Jejího autora je snadné odsoudit - ostatně řada lidí to se značným zadostiučiněním dělá - ale nakonec všichni musejí uznat, že protiargumenty zkrátka neexistují. Takhle to prostě je. Tohle je obrázek současné společnosti, ať se to komu líbí nebo ne.
jony
  2. 6. 2013, 0:28
V knize jsou jak vtipné postřehy a jímavé citáty, tak spousta nepravdivých klišé a zatrpklých názorů. Čekal jsem něco sofistikovanějšího a ucelenějšího. Body nahoru ode mě autor dostává za to, že ženy neodsuzuje, ale v závěru se jim spíše s láskou klaní.
prskvik
  11. 4. 2012, 21:20
Prostě bomba a jednička. Chápu zakompexované feministky, že se rozčilují a nemohou mu přijít na jméno. Pravda je prostě krutá. Tady sice podána v krystalicky čistém naturálním pojetí ale je to tak. Znám tolik žen kterých se to doslova bytostně dotýká až mne to děsí. Pokud nemáte kus nadhledu, raději to nečtěte.