Vorova hra

Vorova hra Originální název: The Vor Game

Talpress - 2001
ISBN: 80-7197-167-7

Talpress (2001) 80-7197-167-7 368

Druhý díl série Dobrodružství Milese Vorkosigana.

Po dokončení studií na Císařské vojenské akademii není Milesovi post vrchního meteorologického důstojníka na bohem zapomenuté základně kdesi za polárním kruhem zrovna po chuti. Zvlášť když ho velitel základny z nějakého důvodu nenávidí a záhy ho obviní ze vzpoury a nechá zatknout. Naštěstí má však Miles přátele na vysokých místech a tak se z naprosté katastrofy vyvine prestižní přidělení k Císařské bezpečnosti. Milosova první mise se však nevyvíjí příliš dobře, a když se k tomu všemu ještě přidá pohřešovaný barrayarský císař Gregor, Dendarijští žoldnéři a počínající mezihvězdná krize, Miles má o zábavu rozhodně postaráno. (Založil/a: Alouatta Caraya)

SADS
  22. 9. 2016, 8:01
Tyhle knihy doporučuji, velice zábavné a velice čtivé. Miles je navzdory svému postavení outsider a jeho začátky nejsou vůbec lehké. Ale všichni milujeme outsidery že :)