Po naučných stezkách

Po naučných stezkách Originální název: Po naučných stezkách

Nezjištěno / Jiné - 2008
ISBN: 978-80-901430-8-1

Nezjištěno / Jiné (2008) 978-80-901430-8-1 224

Tipy na výlety ze všech krajů ČR provedou čtenáře naší krajinou od prvohor po současnost. Vydejte se na cestu časem za prvními živočichy, na dno druhohorního moře i na vrchol třetihorní sopky. Zastavíte se na místech, kde pračlověk lovil mamuty a rozdělával oheň. Připomenete si osidlování země Kelty i prvními Slovany. Naučné stezky, které autorka do této knihy vybrala, procházejí místy dějinných zvratů při budování českého státu, seznamují s historií výstavby hradů, zámků a klášterů i husitským hnutím. Vedou po slavných bojištích, kde se odehrávaly velké bitvy. Ale míří i do míst, kde se pálilo dřevěné uhlí či vyrábělo sklo, a tak zachycují také všední dřinu při získávání obživy. Mnohé stezky procházejí místy, která dávají nahlédnout do přírody, jak asi vypadala před dávnými lety, kdy naši prapředci překonávali husté pralesy či neschůdné bažiny. Kniha se může stát vítanou inspirací pro víkendové cesty a dovolenou a šíří vyprávění zaujme i čtenáře, kteří se chtějí blíže seznámit s historií naší země. (Založil/a: alča87)