Úderná jednotka z Navarone

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Knižní klub - 1999
ISBN: 80-7176-884-7

Knižní klub (1999) 80-7176-884-7 224

Volné pokračování románu Větrná bouře z Navarone Alistaira MacLeana.

Tři hlavní hrdinové, známí z předchozích románů, jsou vším, jen ne obyčejnými pěšáky ve vřavě druhé světové války. Tentokrát se musejí přesunout z Balkánu do okupované Francie. Rozvědka totiž zjistila, že Němci vyvinuli a vyzkoušeli několik ponorek, které díky novému systému pohonu překonávají rychlostí nejen starší typy, ale i některá hladinová plavidla. Blíží se termín invaze v Normandii a ponorky je třeba zničit, dokud jsou v doku. A tak čeká Malloryho, Millera a Andreu další "menší prácička", jak s oblibou říkává jejich nadřízený, kapitán Jensen.
Jednotka má jen pár dní na to, aby ponorky našla a zničila. Vinou nešikovné práce SAS byli Němci navíc nejspíš varováni - a francouzský odboj, který jim má pomáhat, má mírně řečeno řadu nevýhod. Baskičtí horští vůdci, kteří na naše tři hrdiny čekají po jejich výsadku v Pyrenejích, jsou naprosto přesvědčeni, že dokázat něco takového je zcela nemožné. ale to ještě nikdy nepracovali s Mallorym... (Založil/a: vladislaus)