Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Kolaps neznamená konec

85%
4 8
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Kolaps neznamená konec Originální název: Kolaps neznamená konec
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Vyšehrad - 2013
ISBN: 978-80-7429-392-4
Počet stránek: 144
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 7x v přečtených
v knihovně 4x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Vyšehrad (2013) 978-80-7429-392-4 144

Jsou kolapsy dávných civilizací jen zapomenutou stránkou v knize historie? Rozhovor s prof. Miroslavem Bártou, naším předním egyptologem, přináší zajímavé pohledy na tento fenomén. Nejnovější výzkumy celé řady vědních oborů totiž ukazují, že faktory, které vedly k pádu starověkých říší, se cyklicky opakují. Naše současná západní civilizace, jež byla vůdčí silou světa v posledních stoletích, se těmto vlivům také nemůže vzepřít. Čeká nás tedy podobný osud, o němž jsme se zatím jen učili v hodinách dějepisu? Rozhovor však nepřináší žádné apokalyptické vize. Spíše zamyšlení, jak bychom o případném kolapsu společnosti měli uvažovat. Sám kolaps totiž neznamená konec. Rozhovor s prof. Bártou vede Tomáš Tureček, šéfredaktor české edice National Geographic. (Založil/a: Barabura)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Myrddin33
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 4. 2014, 18:51
Jak píše v úvodu Tomáš Tureček, "pokud možno na jeden zátah". Mě to oddělil spánek, ale jinak bych to na jeden zátah viděl. Pět hvězdiček z několika různých důvodů, nebo spíše poznatků, i když ne stoprocentní souhlas se vším, co je v knize uvedeno.
K samotnému rozhovoru nemám vlastně výtku. Bylo mi velmi smutno při pohledu na fotografie ze Sýrie a při pomyšlení, jak to tam vypadá dnes po tříletém konfliktu. Dále si nejsem jistý, jak moc je egyptská armáda v současnosti správným krokem ke světlejšímu Egyptu (as-Sísí je možná návrat k Mubarakovi, ale je to ten správný směr?). Samozřejmě mě opět naplnila radost při zmínce mé srdeční série "Nadace". Celkově mi kniha vnesla na mysl mnoho podnětných myšlenek a velmi se mi líbila.