Punisher: Vítej zpátky, Franku

Punisher: Vítej zpátky, Franku Originální název: The Punisher: Welcome Back, Frank

BB art - 2004
ISBN: 80-7341-284-5

BB art (2004) 80-7341-284-5 144

Scénář: Garth Ennis
Kresba: Steve Dillon

Komiksová série Gartha Ennise - kupříkladu se v ní dozvíte, jak si můžete zpříjemnit návštěvu zoologické zahrady a naučíte se nové bojové styly, při kterých se používá souprava metra. Taky potkáte Daredevila a šíleného Rusáka se slabostí pro superhrdiny. A spoustu mafiánů na odstřel.
Byl mrtvý a ten zážitek se mu líbil natolik, že ho chce dopřát i ostatním. Frank Castle je zpátky a bere válku se zločinem znovu pevně do ruky. Žádná technika, žádní pomocníci – jen pořádná hromada zbraní a chuť zabíjet.

Příběhy:
- Vítej zpátky, Franku (Welcome Back, Frank)
- Bumtaratabum (Badaboom, Badabing)
- Nemaluj ho na zeď (The Devil By The Horns)
- Království divočiny (Wild Kingdom)
- Ty nejhorší věci (Even Worse Things)
- Zlom (mi) vaz (Spit Out Of Luck) (Založil/a: zayic)

waltrk
  3. 1. 2012, 20:25
"Pan Clyde tloukl svoji zenu! pan Clyde snupal kokain! pan Clyde sem prisel, aby se vyznal ze svych hrichu a mohl pak vyjit z kostela cisty a zacit je delat znovu!"
maratach
  18. 11. 2011, 0:41

Život Franka Castla se změnil ve chvíli, kdy vyrazil s rodinou na piknik do Central Parku. Ten samý den tam totiž vyrazili i dva mafiánské gangy. Ale ne na piknik. Aby se tam navzájem postřílely. Když jatka skončila, přežil z rodiny jen zraněný a zoufalý Frank Castle. Byl odvezený do nemocnice, a pak... zmizel.

Frank Castle sice zmizel - zato se objevil Punisher. Bojovník proti zlu těmi nejradikálnějšími prostředky. Počet jeho obětí jde do tisíců a už jen vyslovit jeho jméno na večírku Cosa Nostry znamená okamžitý konec zábavy a rozchod domů, do protipunisherovských bunkrů.

Samozřejmě, ne vždycky to Punisherovi vyjde. Taky byl za svou kariéru několikrát chycený policií a zavřený do vězení. Bohužel to nemělo moc výchovný účinek, protože pro Punishera je pobyt v kriminále něco, jako byste obézního člověka zavřeli za trest do cukrárny. Všude samí kriminálníci, kteří nemají kam utéct - tak si Punisher představuje ráj na zemi.

Aby bylo jasno, Punisher není žádný kladný hrdina. Nenechte se zmást maskou trpitele, kterému gangsteři zabili rodinu a on se teď mstí - už dávno pozabíjel jak ty, kteří za smrt jeho ženy a dětí mohli, tak jejich známé, známé jejich známých a všechny, kdo s nimi jenom prohodili pár slov. Všichni tvůrci se v podstatě shodují, že Punisher je sadistický parchant, kterému se líbí zabíjet lidi, a že smrt rodiny byla v podstatě záminka, aby mohl dělat to, co ho opravdu baví.

Taky když se poprvé objevil, psala se sedmdesátá léta. V té době vládli kinům Charles Bronson ve filmu Přání smrti a Clint Eastwood jako Dirty Harry. A ti se se zločinem nemazlili. Jak to později vyjádřil Sylvester Stallone, "Ty jsi nemoc a já jsem lék". Žádná zbytečná humanita a pomoc psychologa - kulka mezi oči, to na zločince zabírá nejlíp. A tahle doba stvořila Punishera, který se stal tak silnou komiksovou postavou, že vládl ještě v době, kdy už mstitele z filmů vytlačili roztomilí mimozemšťané a romantické komedie.

Obsahuje příběhy:

Vítej zpátky, Franku