Obchodnice se zlatem

Originální název: Goldhändlerin

Knižní klub - 2009
ISBN: 978-80-242-2395-7

Knižní klub (2009) 978-80-242-2395-7 493

Německo anno Domini 1485 Pro mladou židovku Leu je tento rok ve znamení samých katastrof. Její otec a starší bratr Samuel zahynou při pogromu a ona se od té chvíle musí vydávat za Samuela, aby zachránila dědictví po otci, a zajistila tak živobytí pro zbytek své rodiny. V této dvojroli jí hrozí mnohá nebezpečí, a to nejen ze strany křesťanů, ale i od jejích souvěrců, kteří chtějí "Samuela" za každou cenu oženit. Lea se však zamiluje do záhadného Rolanda, jenž ji přiměje k víc než dobrodružné misi... (Založil/a: skjaninka)

chipushit
  14. 12. 2016, 7:45
Velice zajímavý pohled do židovské komunity. Dnešní dívky a ženy si nedokáží představit, jaké to je, být v područí mužů.
aknela
  28. 8. 2015, 15:08
Kniha mě velice nadchla a přímo mě vtáhla do děje. Obdivuji Leinu statečnost a odhodlání. Knihu mohu jen doporučit.
dzouny
  8. 1. 2011, 13:33
kniha mě chytla snad od první stránky, je napínavá a strhne silným příběhem, patří mezi knihy které nemůžu odložit dokud nedočtu poslední stránku. 95%.