Markytánka

Originální název: Kastellanin

Knižní klub - 2007
ISBN: 978-80-242-1788-8

Knižní klub (2007) 978-80-242-1788-8 469

Navazuje na knihu Kočovná nevěstka.

Marie už deset let spokojeně žije s milovaným manželem Michelem Adlerem a jejich štěstí kalí jediná skutečnost - nemají děti. Michel však musí náhle na příkaz falckraběte vytáhnout do boje s útočnými husity, kde se chová velmi statečně a dokonce zachrání život císaři Zikmundovi, za což je jmenován říšským rytířem. Vzápětí ale po krvavém střetnutí s husity beze stopy zmizí. Marie krátce po jeho odjezdu zjistí, že je těhotná, a nemůže se dočkat, až manželovi tu radostnou zprávu oznámí, jenže když je Michel prohlášen za mrtvého, zůstává úplně sama a bez pomoci, vydaná napospas chamtivým a zlým lidem. Nakonec je dokonce nucena z hradu tajně prchnout. Přesto stále věří, že by Michel mohl být naživu, a rozhodne se připojit coby markytánka k válečnému tažení do Čech. Čeká ji mnoho útrap a nebezpečenství. (Založil/a: skjaninka)

Alča25
  13. 1. 2013, 18:50
Děj tohoto románu se odehrává o deset let později než v prvím díle. Opět velmi poutavě napsáno a opět mi kniha "vydržela" pouze dva dny... :-)