V životě je spousta věci zadarmo

V životě je spousta věci zadarmo

Plot - 2013
ISBN: 978-80-7428-199-0

Plot (2013) 978-80-7428-199-0 120

Během posledních 20 let nespočet trenérů a výcvikářů po celém světě přijalo za své metody tréninku psů prostřednictvím pozitivní motivace. Jednou ze základních myšlenek, ze kterých tyto metody vycházejí, je, že "nic v životě není zadarmo", tedy že každou odměnu, ať už má jakoukoli podobu, si musí pes napřed zasloužit.

Jenže, jak říká Kathy Sdao, v životě lidí i psí smečky se vyskytuje spousta příjemných věcí, které jsou zadarmo. Je tedy správné a efektivní vést, nebo dokonce nutit psa k tomu, aby si veškerá privilegia zasloužil? Takhle přece opravdové partnerství nevypadá. Neměl by se člověk se psem v odměňování a vedení spíš střídat? Nevykukuje tady na nás na povrchu překonaný, avšak stále hluboce zažitý přízrak nutnosti dominantního postavení v lidsko-psí smečce? Nesvádí nás přílišné lpění na přesvědčení, že nic v životě není zadarmo, na ne zcela správnou cestu výcviku? Kathy Sdao se profesionálně věnuje výcviku zvířat už více než 25 let. Nejdříve začínala s kytovci a posléze přešla ke psům. Její kniha vás místy pobaví a místy přivede k zamyšlení, a to nejenom nad vaším psem, výcvikem a vaším vztahem k němu, ale často i nad vámi samotnými. (Založil/a: Eli.)