Kastrátka

Originální název: Kastratin

Knižní klub - 2008
ISBN: 978-80-242-2118-2

Knižní klub (2008) 978-80-242-2118-2 461

Renesanční Itálie, polovina 16. století Církev v Itálii stále víc omezuje práva žen. Kromě jiného nesmějí během bohoslužeb zpívat. Mladičké Giulii, dceři kapelníka Fassiho ze Salerna, tento zákaz přináší jen samé trápení, neboť zpěv je její život. Když Ludovico Moloni, sólový zpěvák chlapeckého sboru jejího otce, krátce před prvním provedením nové Palestrinovy mše začne předčasně mutovat, sbormistr Fassi spolu s páterem Lerenzem přijdou na neobvyklé řešení. Protože dívka zná celou mši, převlečou ji za chlapce a nechají zpívat sólo místo Ludovika. Její vystoupení má nesmírný úspěch, a opat ze Saletta, který přitom sleduje vlastní zájmy, Fassimu navrhne, aby chlapce nechal vykastrovat a světu tak zachoval jeho nádherný hlas. (Založil/a: skjaninka)

Introvert
  12. 2. 2016, 16:04
Proč já to vůbec četla... Protože jsem byla přesvědčená, že i beletristické dílo může přinést alespoň trochu kvalitní vyprávění, hezký příběh, zde navíc s nějakými informacemi z prostředí, které mám tak ráda a je mi blízké... Dostalo se mi naivního, lehce předvidatelného vyprávění, které ne že by mělo závěr jak z červené knihovny, ale které je červenou knihovnou od začátku až do konce. Informace z prostředí hudby byly velmi povrchní, autoři si vůbec nedali práci, aby do knihy přidali něco, co není v tomto směru i průměrně znalému člověku dávno známo...
Díky, ale další díla Iny Lorentz fakt ne.
badatel
  17. 8. 2013, 19:32
Pěkná knížka, ale ten konec je skutečně jakoby ustřelený a zavání červenou knihovnou.
Kromě příběhu je zde i obstojný obraz tehdejší katolické církve, která v životě obyčejných lidí hrála velmi nelichotivou roli. 60% je myslím akorát.
Lucielle
  4. 8. 2012, 7:53
Knížka je výborn a moc dobře se čte. Hodnotila bych 100%, ale závěr knihy mi přišel lehce odfláknutý. Myslím, že pár listů navíc by knize prospělo.