Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Miliardáři z Facebooku

68%
3 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Miliardáři z Facebooku
Autor:
Originální název: Accidental billionaires, The founding of Facebook

Nejnovější vydání:
Computer Press - 2010
ISBN: 978-80-251-2823-7
Počet stránek: 256
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 19x v přečtených
v knihovně 6x v knihovně
k přečtení 4x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Computer Press (2010) 978-80-251-2823-7 256

Dva studenti, kteří zrovna nezáří na společenské scéně Harvardu, se rozhodnou překonat svůj handicap prostřednictvím internetu - a stvoří Facebook.
Miliardáři z Facebooku je strhující příběh zakladatelů této nejrozšířenější sociální sítě, která změnila komunikaci milionů lidí. Příběh o tom, jak se malý studentský projekt změnil v multimiliardový byznys a jak příliv peněz poznamenal životy i vztahy hlavních protagonistů. (Založil/a: skjaninka)

(více)  
Ben Mezrich Ben Mezrich
*07.02.1969

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Pend
80% 80% 80% 80% 80%
  4. 3. 2013, 18:40
O tom, jak se z "loserů" stali celebrity se vším všudy. Co oceňuji, že se autor nevyhýbá ani kontroverzním událostem.
Eidalon
60% 60% 60% 60% 60%
  23. 3. 2014, 19:33
Miliardáři z Facebooku Bena Mezricha není žádnou fikcí, ale dějový odraz skutečných událostí, které jsou stále ještě plně v paměti. Nečekejte tedy v knize žádné krkolomné zápletky či vyfabulované situace, kniha má přiblížit vznik asi největšího fenoménu dnešní doby, jedné sociální sítě a to té největší a nejznámnější - Facebooku, která slaví v roce 2013 deset let od svého vzniku.

Že se jedná spíše opravdu o „literaturu faktu v literárním podání“ dokazuje již fakt, že kniha byla vydána vydavatelstvím C_press, které se vydáváním beletrie v podstatě nezabývá.

Přesto Vás vyprávění nejspíše zaujme. Facebook dneska zná každý, je jen málo těch, kteří svůj účet na Facebooku nemají, přesto ne každý zná podrobnosti kolem jeho vzniku. To vše se v knize dozvíte.

Proniknete do zákulisí Harvardské University, která je snad z neprestižnější soukromých vysokých škol v USA, s rokem založení již v roce 1636, představující v Ivy League (Břečťanová liga – označení pro 8 soukromých a nejprestižnějších universit na východním pobřeží USA) tu příčku nejvyšší. Kolos se 14.000 zaměstnanci a cca 5.000 studenty zabírá na předměstí Bostonu – Cambridge značnou část a soustřeďuje to nej nej nejen z USA.

Osm pánských klubů v čele s Porcellianem, Phoenixem či Fly Clubem (výběrové cluby Final Club) dá nahlédnout k jménům jako Roosevelt, Rockefeller atd.

Ale vedle tradičních jmen jsou zde zcela nová a k nim se řadí i Mark Zuckerberg a Eduardo Saverin, dva studenti, kteří v roce 2003 proměnili Harvardské profilové fotky studentů jednotlivých ročníků do funkcionality, kterou nazvali The Facebook. Zprvu nápad spíše bláznivý se brzy přehoupl do reality a raketový nástup zájmu se přetavil za jediný rok do oblasti snů.

Kniha Vás s časovou posloupností provede základními mezními body vzniku Facebooku od prvních krůčků a nesnází, nedostatku financí až po oblast rizikových investorů. Narazíte na další jména s Facebookem spojených – Tyler a Cameron Winklevossovi, Sean Parker, Peter Thiel. V roce 2004 Fecebook okupuje většinu vysokých škol v USA a pár let později se stává světovým fenoménem.

Dobrý nápad se stává miliardovým projektem, jeho hodnota je tak vysoká, že zatočí se svými hrdiny a z kamarádů a přátel se stávají rivalové na poli obchodu. Projekt je napadán, zpochybňován, urážen i vynášen do nebe, ale jde si stále svou cestou a nakonec na ní zůstává jen Mark Zuckerberg jako tvůrce a realizátor.

Nesmělý a trochu podivínský student, kterému je nejlépe za monitorem počítače se za dva roky stává ve věku pětadvaceti let nejmladším miliardářem – selfmademanem všech dob. Nelze se divit, že peníze rozklížily všechna přátelství, touhy a předsevzetí kdysi kamarádů a kolegů.

Kniha je výpovědí, jak to bylo, i když nějaké hloubkové analýzy a detailní popisky nečekejte, je to jen chronologický sled základních událostí bez dalších zákulisních pikantností, jen velmi stručná a dost obecná datová posloupnost v dějinách IT.