Po hlavě

Originální název: Slam

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-343-7

BB art (2008) 978-80-7381-343-7 232

Samovi, hlavnímu hrdinovi nového románu Nicka Hornbyho, je šestnáct, jezdí na skateboardu, běhá za děvčaty a vypráví svůj vlastní příběh o dospívání. Všechno jde jak po drátkách až do chvíle, kdy jedno z děvčat otěhotní a Sam po hlavě vpadne do světa dospělé zodpovědnosti.
Sam se řítí vstříc vlastní budoucnosti a má jen nejasnou představu, jaká bude - nebo jaká by mohla být. V tomto mimořádně vtipném a hlubokém příběhu musí dospívající mladík, nečekaně konfrontovaný se záludnostmi otcovství, činit správná rozhodnutí, aby se špatné věci, které by se mohly přihodit, přece jenom nepřihodily. (Založil/a: skjaninka)

Rames
  13. 3. 2013, 11:31
Sam Jones se v pubertě stal otcem. Je to jeho vyprávění formou deníku. Jeho strachy,zoufalství, obavy a naděje. Tentokrát si neprožijeme románek mladičkého páru který skončí šťastně, v dobrém i zlém u oltáře, s výskajícím dítětem v náručí. A láska vše překoná, v závěru knihy.
Ale příběh vystrašeného kluka který by se nejraději stulil na matčině klíně.
VenDulin85
  23. 6. 2014, 20:31
Třetí Hornby, se kterým mám co do činění a opět pecka! Tenhle autor mě zřejmě nemá šanci zklamat, miluju ho od prvního okamžiku a opět se utvrzuji v tom, že pokud někdo umí mluvit o vztazích pravdivě a přitom vtipně, je to on. Druhou polovinu knihy jsem přečetla na jeden zátah a v části, kdy se Sam baví se svojí mámou o tom, jestli jsou takoví idioti, že do toho oba spadli v šestnácti, nebo "jen měli smůlu", jsem chytla takový záchvat smíchu, že jsem chvíli jen ležela na posteli a mlátila rukou do polštáře.
Adele
  10. 4. 2014, 23:30
Téma, které není až tak nové, ale jeho zpracování si myslím je od Nicka Hornbyho velice povedené, kdy forma deníku je dobře pojatá, a živě si dokážu představit, že se spousta "dospělých dětí" může v reálu chovat podobně.
JarKun
  23. 6. 2013, 14:41
Tentokrát Hornby k humoru a smíchu přidal i velmi působivé vylíčení trablů nedospělých dětí, které zplodily nový život. A paradoxně zrovna tato vážnost vyšvihla v mých očích knihů ještě o něco výš, než předchozí knihy.
karkulin1982
  13. 12. 2013, 22:42
Knihu jsem četla v němčině dlouho před jejím vydáním u nás a naprosto mě dostala. Svěží styl autora mám prostě ráda. Kniha se mi zalíbila až tak moc,že jsem si ji koupila jako německou audiknihu a ráda se k jejímu poslechu doteď vracím.