Jak být dobrý

Originální název: How to Be Good

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-802-2

BB art (2002) 80-7257-802-2 230

Z morálního propočtu celé situace Katie Carrová soudí, že k jejímu milostnému poměru muselo dojít. Vždyť je doktorkou, a doktoři jsou přece slušní lidé. No, a její manžel si nechá říkat Nejzuřivější muž v Holloway. Když se pak ale z Davida stane dobrý člověk - jak se patří dobrý člověk, který rozdává všechno jmění a dohání ji k šílenství, Katie už její počty přestávají vycházet, a je nucena klást si mnohé velmi těžké otázky... (Založil/a: skjaninka)

Keatin
  22. 2. 2012, 11:28
Jsem Hornbyofil a tahle kniha je skvělá od počátku, až po její konec. Je tam tolik vtipných scén, u kterých jsem se lámala v pase a tolik pravdy a tolik běžného života ...Řekla bych, že geniální kniha pro ty, jež se ocitnou v krizi středního věku. Po jejím přečtení by tato krize totiž okamžitě zmizela. :)
Ramirez85
  15. 2. 2014, 13:25
Pravděpodobně nejvtipnější román Nicka Hornbyho, možná trochu paradoxně, jelikož jízlivé a životem malinko zdrblé vypravěče/hlavní hrdiny, které známe z jeho předchozích povídek, nahradila žena-vypravěčka. Cynické, sarkastické, sem tam smutné, ale hlavně velmi zábavné, tak, jak to umí napsat jen sám Nick. Návod na to "Jak být dobrý" jsem sice nejspíš nenašel (Anebo to vězí jednoduše v tom, být sám sebou, přijímat život takový, jaký je a hlavně se z toho všeho nezbláznit?), ale pobavil jsem se vskutku kvalitně.
Pim
  10. 12. 2014, 18:43
Na začátku jsem se lekla, že půjde o vážný příběh krize středního věku, či manželské krize, plný moralizování, jak by to být mělo a jak ne. Brzy se ale ukázalo, že vše je trochu jinak. Svižné a vtipné dílko, které se dobře četlo. Byla jsem zvědavá, co se bude dít a jak to skončí. A jsem ráda, že být dobrý snad není to nejlepší... Líbí se mi, jak se vyjadřuje hrdinka k jednotlivým postavám a umí si a se přiznat i k jistým záporným pocitům vůči blízkým... Určitě přečtu i nějakou další knížku Nicka Hornbyho.
JarKun
  19. 5. 2013, 13:05
Opět famózní Hornby. Aneb kniha o tom, jak je dobré být spokojený s tím, co máme, jelikož vždycky může být nakonec ještě hůř :)) A to všechno s typicky cynickým humorem skvělého autora.