Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Učíme se snadno cizí jazyky

60%
3 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Učíme se snadno cizí jazyky

Nejnovější vydání:
Svítání - 2002
Počet stránek: 181
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 1x v přečtených
v knihovně 0x v knihovně
k přečtení 0x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Svítání (2002) 181

Mučíte se biflováním slovíček? Trpíte při výuce gramatiky? Otrocky podstupujete všechny metody klasické výuky jazyků? Trávíte tím hodiny a hodiny, stále bez většího úspěchu? Nebo chcete s jazykem teprve začít a hledáte jiný způsob učení, než vám běžné školy a kurzy nabízí? Potom je kniha Very F. Birkenbihlové určena právě vám.

Při této pozoruhodně účinné metodě je mechanické učení slovíček přímo výslovně zakázáno. Tato metoda boří i jiné tradiční předsudky vztahující se k učení cizích jazyků. Jedním z takových předsudků je, že k výuce potřebujeme učitele. Vera F. Birkenbihlová však vytvořila metodu na základě přirozených vlastností lidského mozku. Vychází z vědecky dokázaných postupů učení, při kterých se člověk nejsnáze učí napodobováním vzorů (vždyť už jako děti jsme byli schopni se napodobováním naučit svou mateřštinu bez biflování slovíček a gramatiky).

Díky tomu můžeme s pomocí dobrých vzorů, jako jsou nahrávky rodilých mluvčích, rozhlas apod., a při dodržení přesných postupů této metody studovat cizí jazyk i bez učitele. Zvláště učitelé vyučující klasickou metodou nám při tomto způsobu výuky mohou spíše uškodit neustálým opravováním chyb, což úplně brzdí používání cizího jazyka, vede k typickým poruchám, jako je jednoslabičné vyjadřování, koktání, ztráta chuti aktivně se vyjadřovat i nechuť ke čtení a psaní.

Kdo si už vyzkoušel běžné postupy studia cizích jazyků, bude jistě souhlasit, že učení musí člověk věnovat obrovské množství času. Tato metoda ale využívá i možnosti pasivního studia, to znamená, že při něm můžete vykonávat běžné domácí úkony, a tak šetřit svůj drahocenný čas. V knize také autorka vysvětluje principy své metody (podle tzv. pravidel mozku) vzhledem k jednotlivým částem mozku a procesům, ke kterým dochází při jejich vzájemném propojování.

Jste skeptičtí? Je to pochopitelné. Tato metoda (i když v základech nejde o zcela nový objev) znamená doslova průlom ve výuce cizích jazyků, boří dosavadní školský systém výuky a odporuje mnoha tvrzením, která slýcháváme v souvislosti s výukou jazyků. Není však nic jednoduššího, než ji vyzkoušet a přesvědčit se, že z učení jazyků budete mít radost, protože učením podle tzv. pravidel mozku se studium stává nejen úspěšným, ale vyloženě vyvolává chuť k němu. Budete mít tedy nejen úspěch, ale budete moci pracovat s radostí a okouzlením. Pokud znáte nechuť a frustraci ze školní výuky, bude to pro vás zvlášť silný zážitek.

Je také zřejmé, že úspěch při učení jazyků může posílit váš pocit vlastní hodnoty, zvláště pokud si již léta myslíte, že právě vy se už nikdy žádný jazyk nenaučíte. Dost možná, že později se ještě budete chtít učit další jazyky, bude vám totiž už jasné jak na to, a budete také vědět, jakou radost vám studium může přinést. (Založil/a: Zdenox)

(více)  

Štítky

#jazyky 
více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace