Hořící kříž

ISBN: 978-80-87408-39-1

Deus (2014) 978-80-87408-39-1 596 2. svazek
Deus (2013) 978-80-87408-35-3 702 1. svazek
Plejáda (2013) 978-80-7463-037-8 1298 ISBN k oběma svazkům

Brianna a Roger vychovávají společně syna Jemmyho a připravují se na sněm skotských klanů, na němž se má konat i jejich právoplatná svatba. Jamie již dříve využil nabídky guvernéra a získal do svého vlastnictví rozsáhlé pozemky, na které přivádí své druhy z dřívějších dob, aby je společně osídlili. Potýkají se přitom s divokou přírodou, indiány i každodenními starostmi v hospodářství a domácnosti. V roce 1771 ale přichází povolávací rozkaz, v němž guvernér vyzývá pány, aby svolali své muže a připojili se k armádě. Jamie proto sestaví kříž z borového dřeva a vkládá jej do ohně, protože ohnivý kříž je skotským symbolem pro svolání mužů do bitvy. A zatímco ostatní jen mlhavě tuší, tři návštěvníci z doby daleko budoucí už s jistotou ví, co nadchází…
Překlad: Robert Dastych (1. část) a Václav Procházka (2. část)
Vydalo společně nakladatelství Plejáda a Deus. (Založil/a: Barabura)

Vikyna
  5. 4. 2015, 18:13
Bohužel musím souhlasit s ostatními. Kniha jako by ztratila jiskru tak obvyklou u předchozích dílů. Jako by čtenář pořád čekal, až se začne něco dít a ono nic. Drobná epizodka střídá druhou, ale ve výsledku se vůbec nic neděje. Škoda. Na předchozí díly opravdu ani zdaleka nestačí.
petulina
  9. 3. 2016, 18:04
Tento díl jsem četla v originále...četlo se to dobře, ale chyběla tomu jiskra, většinu času se nic moc nedělo oproti předchozím knihám, ale byla to fajn oddechovka..:)
felisr
  26. 12. 2014, 23:36
Pátý díl oblíbené ságy Cizinka. Po nudném začátku se děj střídavě rozbíhá a vleče, aby ve finále vůbec nijak neskončil. Tahle kniha pro mě byla úplná ztráta času... Kdo se ságou začínáte, doporučuji knihy 1 až 3, maximálně do 4.
kappa
  30. 3. 2015, 8:43
ne, že by se kniha špatně četla,ale je tak trochu o ničem, zbytečné natahování a proslužování děje jako kdyby si autorka hledala nějaký důvod, proč vymýšlet další a další díly