Půjčovna mužů

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

BVD - 2013
ISBN: 978-80-87090-19-0

BVD (2013) 978-80-87090-19-0 112

Vtip, sarkasmus a neúprosná břitkost pohledu na pány tvorstva stojí za prozaickým debutem známé publicistky Hany Höschlové. Říkáme-li debut, myslíme tím prózu, neboť Hana Höschlová už sama napsala nebo se jako spoluatorka podílela na celé řadě knih memoárového typu nebo literatury faktu. Tentokrát se pustila na kluzký led původní tvorby a zvládla ho bravurně. Její kniha je vtipnou exkurzí do záhybů mužské mentality a skutečnost, že její mužské protějšky nevycházejí z této analýzy právě lichotivě, asi nepřekvapí. Určitě ne ženské čtenářky. (Založil/a: Barabura)

Introvert
  25. 4. 2014, 9:47
Přiznávám, že jsem od této knihy nečekala kdovíjak hluboká moudra,ale dle anotace se těšila na vtip, sarkasmus a břitkost. Na knížku do MHD, vzhledem k objemu a nenáročnosti obsahu. Ano, sarkasmus a břitkost možná - ale vtip byl nahrazen spíše jízlivostí. Autorka jistě psala tak, jak to cítí, ale chybí tam lehkost nadhledu. Opravdu hodně jsem jej postrádala.
Jedna hvězda za myšlenku z úvodu, která se mi líbila.
Pro mě ztráta času. Omyl.