Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Uspěchaná svatba

60%
3 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Uspěchaná  svatba
Autor:


Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka

Vdát se za italského "bose" může po svatbě přinést velké překvapení. Reva musela doslova utéct z manželského "vězení". Demetrio je nejen nebezpečný obchodník, ale ještě nebezpečnější je v milostném životě. A možná, že to je i jedna z jeho slabostí, kterou může Reva využít ve svůj prospěch. (Založil/a: danessa)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Lucy Sisk
40% 40% 40% 40% 40%
  20. 8. 2015, 21:54
Obsahuje spoiler spoiler http://lola-kiss.blog.cz/1508/uspechana-svatba

Reva Hordenová je fotoreportérka, která se žene do nebezpečných akcí, leze přes ploty a dělá věci, které ji mohou stát život. Je to impulsivní a temperamentní žena, která se do něčeho zakousne a nepustí.

Demetrio Corelli je považován za italského "boha", patří mu skoro celé Miláno. Jako obchodník a muž s dlouhými prsty chce mít vše pod kontrolou - kromě své výbušné povahy. Sice má přehled o moderním světě a jeho zvyklostech, ale co se týče osobního názoru, miluje starou tradici, kdy žena sedí doma a čeká na manžela, stará se o děti - sám sobě to nepřizná.

Reva narazí na Demetria při pronásledování zkorumpovaného politika, který ukradl miliony a zmizel. Reva sledovala politika a nevšimla si auta. Po nehodě slovo dalo slovo, a Demetrio pomohl Revě s pátráním po politikovi. Jemu se líbilo její zaujetí pro věc, jí se zamlouvala jeho rozhodnost. Během týdne se vzali. Vydrželi spolu rok, než Reva utekla od Demetria - začala ho nesnášet.

Za půl roku po útěku se Reva vrací do Milána kvůli práci, ale problém byl v tom, že práce byla díky konexím uzavřena jejím manželem - chtěl ji zpět. Reva zuřila, ale souhlasila, že zůstane kvůli Demetriově sestře, Nicolettě.

Nicolleta je zamilovaná do Guida, syna italské aristokratické rodiny Torvini. Ti dbají na staré rodinné tradice a zvyky ze středověku. Reva zůstane po boku Demetria, aby se Nicoletta dočkala štěstí.

Čtení hádek bylo jako sledování kopání hluboké propasti. Věci mezi nimi fungovaly hlavně v ložnici - tam jim to klapalo. Že spolu skončí v posteli bylo jasné, ale to, že by jejich vztah měl fungovat ne. Ani jeden nechtěl ustoupit od svých požadavků a představ, jak by mělo jejich manželství vypadat. Když spolu mluvili, oba prosazovali svou - žádný kompromis.

Zlom nastal, když Revě vyhrožovali smrtí kvůli práci a Demetrio při její záchraně života málem umřel. Reva si v tu chvíli uvědomila, že ho - jaké překvapení - miluje! A Demetrio si uvědomil, že nebude mít manželku, jakou si představoval. Verdikt: ona ho chce a on ji odmítá.

Druhý zlom nastal v konci knihy, kdy Reva vyslechla Demetriův proslov na její obranu, kdy Demetrio řekl, že ji miluje. Jaká ironie, že to musela slyšet zprostředkovaně přes telefon. Demetrio říká, co pro něj Reva znamená všem kolem sebe, kromě ní - to Reva potřebovala slyšet. A tím to skončilo čtení Uspěchané svatby od Lucy Gordon.