Fyzika nemožného

Dokořán - 2008
ISBN: 978-80-257-0209-3

Dokořán (2008) 978-80-257-0209-3 292
Argo (2008)

Ještě před stoletím si byli vědci jisti, že věci, kterými dnes člověk běžně disponuje, jako třeba laser, televize či atomová bomba, jsou fyzikálně neuskutečnitelné. Kaku ve své knize zkoumá, nakolik už věda pokročila a nakolik jsme se přiblížili realizaci technologií, jež zatím fungují jen ve science-fiction. Ukazuje, jak lze optiky a elektromagnetismu využít k simulaci neviditelnosti; jak zdokonalení magnetické resonance možná pomůže číst lidské myšlenky; jak využití supravodičů, nanotechnolgií a elektrického pole třeba člověku umožní vyslat za hranice zemské atmosféry ne raketu, ale výtah. (Založil/a: marta-b)

#fyzika

robin.salomon
  25. 3. 2012, 19:59
Opravdu velmi poutavě napsáno, doporučuji všem nadšencům vědy. Je to psáno velmi populárním stylem, který není cizí ani laikovi, rpotože autor umí problém vysvětlit velmi jednoduše :)
lavinis
  13. 8. 2011, 18:21
Michio Kaku má úžasná schopnosť zložité vysvetliť jednoducho. Túto knihu odporúčam nielen tým,ktorých zaujíma fyzika, ale aj všetkým milovníkom sci-fi. Stretnete sa tu s fenoménami, ktoré poznáte zo svojich obľúbených kníh alebo filmov a dozviete sa, či, ako a kedy by mohli fungovať aj v reálnom svete. Na túto knihu netreba mať ani obzvlášť veľký fyzikálny backround, Michio vysvetlí čo je nutné pre pochopenie toho ktorého javu trefne a zrozumiteľne.
DB
  25. 12. 2010, 10:28
Tato kinha mě zaujala nejen díky tomu že mám sklony k technice ale i díky tomu jak autor podává složité technické,vědecké poznatky a nápady. I netechnicky založení čtenáři pochopí každý princip popsaný v knize. Snad se dožijeme zde popsaných nápadů.