Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Letní strom

81%
4 34
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Letní strom Originální název: The Summer Tree
Poprvé vydáno celosvětově: 1984

Nejnovější vydání:
Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0147-8
Počet stránek: 312
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 13x v oblíbených
v přečtených 49x v přečtených
v knihovně 14x v knihovně
k přečtení 39x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Argo (2009) 978-80-257-0147-8 312

Děj fantasy románu se odehrává částečně v naší současnosti, ale především v magickém světě Fionavar. Je to příběh pětice studentů, které do „prvního světa Tapiserie“ přivede pomocí kouzel mág Loren Stříbroplášť. Mají se údajně zúčastnit oslav padesátého výročí vlády velekrále. Jenže pochmurná znamení je donutí zůstat a zjistit, jaká je jejich skutečná role i osud v epickém konfliktu, který se ve Fionavaru odehrává. Příběh má své bohy a bohyně, mágy a kouzla. Ve Fionavaru žijí trpaslíci, obři a elfové, na Pláni vládnou jezdci a setkáme se zde i s vtělením krále Artuše, Lancelota a Guinevery. Trilogie byla poprvé vydána před více než dvaceti lety a v zahraničí se setkala s takovým ohlasem, že již žije vlastním životem. Inspirovala řadu děl hudebních, literárních, malířských, také internetová fóra, blogy a dokonce vědomostní soutěže. Pro svou epičnost, věrnost ideálům a vypravěčský styl bývá přirovnávána k Tolkienovu Pánovi prstenů. (Založil/a: marta-b)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Zlatokrt
60% 60% 60% 60% 60%
  6. 11. 2012, 20:35
První díl je zpočátku poněkud těžkopádný, ale postupně přibývá děje a kniha je čtivější. "Pro svou epičnost, věrnost ideálům a vypravěčský styl bývá přirovnávána k Tolkienovu Pánovi prstenů." Chvílemi mi připadalo, jakoby Pána prstenů autor bezostyšně vykrádal (a ani se nenamáhal nějak nápadně změnit jména vykradených objektů/postav). Na druhou stranu, originální nápady knize taky nechybí, jezdci z plání jsou něco jiného než Rohanští. Člověk se trmácí příběhem plným klišé, aby dostal přes pysk zcela nečekanou pasáží (krátký příklad za všechny: zatím nikde jsem se v tomto typu literatury nesetkal s tím, aby jednu z hrdinek mučili krutým mačkáním bradavek...), což je celkem osvěžující. Další díl si tedy přece jen přečtu.
Klára Vrbická
20% 20% 20% 20% 20%
  25. 11. 2016, 19:31
Tato kniha mi přijde jako by byla zkopírovaná nereálná víc než Harry Potter a to je co říct. Podle mého názoru to je zkopírovaný pán prstenů.
jityp
  20. 12. 2013, 15:24
Zvláštní to knihy. Nevím, co si o nich mám myslet.
Líbí se mi bohatý jazyk a zajímavá vyjádření, přirovnání,... Líbí se mi,jak je na děj nahlíženo z pohledu více postav a rozvíjeny jejich příběhy, které jsou propojené.
Ale nelíbí se mi, že každá postava je k něčemu předurčena a jakoby nikdo neměl možnost volby a svobodnou vůli. Každý z ničeho nic ví,co má dělat, říkat, kam má jít. Postavy ze současného světa se lehce orientují v cízím světě a ihned se ujímají vedoucích pozic a mají schopnosti a vědomosti, které doposud v normálním světě neměly. Nebo najednou zjistí, že jsou úplně někdo jiný a že žily už životy jindy a jinde a nepřijde jim to vůbec divné...a nelíbí se mi nepochopitelné zapojení krále Artuše a Lancelota,kteří se podle mě do tohoto typu fantasy nehodí...