Strašliví Egypťané

ISBN: 80-7186-315-7

Egmont (2005) 80-7186-315-7 128
Egmont (2001)
Egmont (1995)

V knížce se dozvíte spoustu neuvěřitelných a děsivých věcí ze života slavných faraonů a jejich ubohých poddaných, kteří žili před pěti tisíci lety! Zjistíte například, který král měl na tvářích nejvíce beďarů, proč museli nosit někteří králové umělé vousy, jak léčili Egypťané slepotu a mnohé další děsivé podrobnosti z obyčejného života. Narazíte na velmi nechutné příběhy plné mrtvol, naučíte se, jak se dělá mumie, najdete tři tisíce let starý recept na nepoživatelné cukroví a nakonec se dozvíte něco málo z úděsné egyptské matematiky. Dějiny ještě nikdy nebyly tak děsivé!!! (Založil/a: Nihlathak)

alča87
  15. 9. 2012, 16:18
Tak pro základní školu úplně ideální, vtipné a naučné, přesně pro děti, které jsou znuděné dějepisem ve škole, který je mnohdy nezáživný a často i špatně vykládaný.
HPL
  17. 12. 2013, 9:51
Dokud jsem to tu náhodou nenašel, úplně jsem zapomněl, že na těchto kníhách jsem vlastně vyrůstal a egypťany jsem četl jako první. Kniha je vším čím slibuje - vtipná, zajímavá i poučná. A jak zde již někdo psal, po jejím přečtení člověk už ani nemusel otvírat učebnici dějepisu a ani učitel kolikrát určité informace nevěděl, což potěšilo :D
VerenaLord
  12. 2. 2013, 10:14
Egypťané se mi nejednou hodili pro základ referátu na hodiny dějepisu. Informace zde byly totiž naprosto originální a jejich využití v praxi přineslo očekávané ovoce pochvaly.
Peter.Melon
  11. 5. 2013, 17:46
Co jsou to hieroglify?Co jsou to mumie?Co to je papyrus?A kde teče řeka Nil?Tyto otázky hravě zodpoví tato naučně-zábavná kniha...
Halalí
  16. 6. 2010, 23:46
V DD je sice historie velmi zjednodušována (což mnohdy vede ke vzniku nepřesností, či historických polo-nesmyslů), někdy jsou prozměnu historická fakta různě překrucována, nicméně tuto sérii nečtu kvůli studiu historie od toho mám encyklopedie a učebnice dějepisu. Jako zábavná kniha se specifickým (anglickým) humorem a cynickým (a taky děsivým:)) pohledem na dějiny je to vceklu fajn...
zelvicka
  11. 4. 2010, 14:56
Děsivé dějiny můžou za to, že jsem se až do střední nemusel vůbec učit dějepis a při tom jsem občas věděl víc, než náš učitel.
Geniální v tom, že si z toho člověk opravdu i něco pamatuje a přitom je to stále zábavné (naopak - zábavné je to právě v tom, že člověk kouká, co to ti Egypťani dělali)
Ziggy
  27. 3. 2014, 12:20
Má první knížka ze série Děsivých dějin. Super zábavná a poučná, téměř jako všechny ostatní od Dearyho, co jsem četla :-)
Sarael
  8. 3. 2012, 19:59
Skvělý příklad kniha , která nejenom pobav, ale i něco naučí. Moc mi pomohla při písemkách z dějepisu.