Potulný oheň

Poprvé vydáno celosvětově: 1986

Argo - 2009
ISBN: 978-80-257-0267-3

Argo (2009) 978-80-257-0267-3 268

V druhé části Fionavarské tapiserie žije pět studentů, které známe z prvního dílu, v pohodlí a blahobytu, ale po zkušenostech s paralelním světem jim něco chybí. Když je pak Jennifer napadena temnými silami z Fionavaru, rozhodnou se přátelé vrátit se na druhou stranu. Tam je čeká nelehký úkol: Jennifer musí porodit dítě, které bylo počato při znásilnění, a ostatní se musí postavit po bok mágům a králům, dokonce samotnému Artušovi, aby svedli krvavou bitvu se strašlivým Rakothem Maugrimem -lotrem, který znásilnil jejich kamarádku.Vychází ve spolupráci s nakladatelstvím Triton. (Založil/a: marta-b)

Zlatokrt
  24. 11. 2012, 18:54
Hodnotit tuhle knihu je pro mě poněkud problematické. Stejně jako první díl na mě ani tento moc velký dojem neudělal. Možná, kdyby mi bylo zase patnáct, četl bych to méně kriticky. Text je psán čtivě, což je jedna z hlavních věcí, které mě u této trilogie drží. Ale ten děj... až kýčovitě často je tam nějaký zázrak, všichni jsou plní ušlechtilého smutku, lásky k všehomíru a kdo nemá v sobě zdroj nezměrných sil nebo aspoň neojíždí bohyně, je out!
Klára Vrbická
  25. 11. 2016, 19:26
Mně se tato kniha nelíbí možná že mi je teprve dvanáct , ale kritizovat umím a to je na mně moc. Nikdy jsem nečetla něco co bych nejradši hodila o zeď. Já čtu pořád, ale tohle nebylo prostě hezké.