Bába

Bába Originální název: Bába

Volvox Globator - 2001
ISBN: 978-80-7207-400-6

Volvox Globator (2001) 978-80-7207-400-6 78

Soubor krátkých originálních próz ruského spisovatele, který dokázal vlastní dílo během svého života utajit a nikomu ho neukázat. Světová literární věda tohoto pozoruhodného autora charakterizuje jako ruského Samuela Becketta. Originální prózy představují odraz absurdní skutečnosti, která se vysmívá lidské tuposti (Založil/a: veris)

s-reader
  15. 6. 2010, 6:54
Literární styl Daniila Charmse dokonalým způsobem dokresluje Boris Jirků svými ilustracemi. Ty ilustrace k Charmsovým knihám patří tak, že jsem si jistý, že kdyby je Charms za svého života viděl, vybral by si Borise Jirků za svého "dvorního" ilustrátora.
Tanmut
  13. 8. 2013, 19:31
Hodně z povídek vyšlo už ve sborníku "Dobytku smíchu netřeba", kde i ten překlad byl říznější. Ale co, pořád to má víc originality než celý patentový úřad. Kolikrát se mi zdají dost divoké sny a mít nějaký literární talent, daly by vzniknout podobně bizarním dílkům, ale to bych byl přece plagiátor.