Zabíječ trolů

Polaris - 2016
ISBN: 978-80-85911-69-5

Polaris (2016) 978-80-85911-69-5 262
Polaris (2007) 80-85911-69-8 260

Vysoko na kopci stál hrad se sežehnutými zdmi, kamenný pavouk držící vrcholek kopce rozhozenýma kamennýma nohama. Před rozšklebenou tlamou jeho brány se na šibenici houpal pověšený muž, jako moucha chycená do pavučiny o jediném vlákně.
"Čas prolít něco krve," prohlásil Gotrek. Levou rukou si prohrábl mohutný hřeben vlasů, který čněl nad jeho vyholenou, potetovanou lebkou. Řetěz v jeho nose slabě zacinkal v podivném kontrastu k jeho šílenému, burácejícímu smíchu.
"Já jsem trolobijec, človíčku. Jsem zrozen k smrti v boji. Strach nemá v mém životě místo."
Zabíječ trolů je první část ságy o Gotreku Gurnissonovi, vyprávěná jeho souputníkem Felixem Jaegerem. Zabíječ trolů je román zachycující některá z nejneobvyklejších dobrodružství této nebezpečné dvojice. Stvůry a démoni, čarodějové, mutanti, orkové - s tím vším se Gotrek potká na své cestě k hrdinné smrti v boji. Naopak Felix má za úkol přežít, aby mohl Gotrekův příběh vyprávět.

RajAthen
  18. 2. 2012, 22:59
Vítejte do nejdrsnějšího známého světa fantasy, světa Warhammeru. Dostane se vám těch nejvybranějších průvodců - sebevražednou přísahou hnaného trpaslíka Gotreka Gurnissona a (alespoň z počátku) idealistického básníka-šermíře Felixe Jagera. Zabíječská série v Kingově pojetí je o drsné akci se špetkou humoru, v zásadě jde o rychlé a nenáročné čtení se skvělým spádem. Tento první díl je jako jediný sbírkou různých povídek (v jedné z nich měl původně Gotrek nalézt svůj osud, ovšem King si to nakonec chytře rozmyslel), ostatní knihy jsou pak již celistvé příběhy. Jako soubor povídek má i tato kniha nevýhodu, že zkrátka ne všechny části mají stejnou úroveň, za nejslabší považuji "úraz hlavy", naopak ochrana karavany patří k nejzajímavějším. Do tohoto dne zatím Gotrek (až pod taktovkou jiného spisovatele) svůj osud stále hledá...