Řízení legálního českého tisku v Protektorátu Čechy a Morava 1939-1945

Řízení legálního českého tisku v Protektorátu Čechy a Morava 1939-1945 Originální název: Řízení legálního českého tisku v Protektorátu Čechy a Morava 1939-1945

Karolinum - 2010
ISBN: 978-80-246-1632-2

Karolinum (2010) 978-80-246-1632-2 148

Monografie Řízení legálního českého tisku v Protektorátu Čechy a Morava shrnuje studie, které analyzují postavení a metody nacistického tiskového dohledu a jejich dopad na vydávaná periodika. Doposud zůstávala problematika tisku a médií stranou většího zájmu naší historiografie, a proto se editoři a autoři pokusili alespoň zčásti vyrovnat tento dluh. Významnou a nepřehlédnutelnou součástí publikace je CD, které obsahuje přepis všech dostupných tiskových konferencí pořádaných od dubna 1939 do dubna 1945 Úřadem říšského protektora pro české novináře. Zápisy z konferencí doplňuje bohatý poznámkový aparát; ve své ucelenosti vytvářejí významný pramen pro další studium tohoto dějinného období, a to jak pro odbornou, tak i pro širší veřejnost. (Založil/a: alča87)