Dračí řád - Času navzdory

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Zoner press - 2013
ISBN: 9788074132322

Zoner press (2013) 9788074132322 194

Soubor fantasy povídek doplněných o zajímavé ilustrace. Co autor, to jiný styl a jiný nápad. Který se zalíbí právě vám?

Patnáct statečných. Patnáct nejlepších. Deset vítězů literární soutěže O Dračí řád a pět nejúspěšnějších z klání O dračí oko. Přesvědčte se, že jejich vítězství bylo zasloužené, a zároveň zjistíte, jak rozmanitý a nápaditý může žánr fantasy povídky být. Dejte šanci začínajícím autorům a seznamte se s jejich tvorbou.

Pohádkový příběh, mrazivé napětí, trocha české historie nebo snad notná dávka humoru? Všechno v souboru Dračí řád – Času navzdory naleznete. A jako bonus povídku spisovatelky Karoliny Francové.

Píšete si doma do šuplíku a přemýšlíte, zda nějakou literární soutěž také nezkusit? Váháte, zda na to máte? Přečtěte si povídky těch, kteří se nebáli, a možná v nich najdete inspiraci! (Založil/a: mauvais-ange)

Maru-shka
  26. 12. 2014, 15:30
Zajímavá kniha, která je poměrně neobvyklým sborníkem s kolísavou kvalitou. Výborné jsou ilustrace od různých autorů, které krásně doplňují povídky. Co se týče povídek tak hodnocení poroty jsem úplně nepochopila, protože se našly velmi dobré kusy na příčnách nižších než ty na prvních místech. Některé věci ovšem byly tak špatné, že se do sborníku opravdu ani neměly dostat. Osobně mě nejvíce zaujala Tma není jen černá od Petry Slovákové. Byl to krásný temný fantasy steampunk, který u nás v té době téměř nikdo nepsal. Pak se mi rovněž líbila Cena svobody od paní Poláčkové, která měla zajímavý nápad, ale moc mi tedy nepřišla jako fantasy(což byla soutěžní kategorie). A nakonec vítězná povídka (sborník je po ní pojmenován) od Růženy Pískové. Ta byla velmi příjemná, poetická a výborně se četla.