Originální název: Face au drapeau

ISBN: 978-80-7390-247-6

Omega (2015) 978-80-7390-247-6 224
Návrat (2001) 80-7174-124-8 216
Návrat (1997)

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi.

V románu, který se odehrává kolem roku 1885, vypráví Jules Verne příběh francouzského vynálezce Thomase Rocha, který objevil strašlivou výbušninu a pokusil se jí prodat francouzské vládě. Pro Rochovy přehnané finanční požadavky však vláda obchod odmítla a poté ze stejného důvodu i vlády dalších velmocí. Vynálezce se nakonec nervově zhroutí a léčí se v nervovém sanatoriu. Toho využije pirát Kerr Karraje, známý též jako hrabě d'Artigas, který zbohatl na krádežích podmořských pokladů, a unese s pomocí své ponorky Rocha i s jeho ošetřovatelem Simonem Hartem na svou podzemní základnu na ostrůvku Back Cup v Bermudách.

Jules Verne Jules Verne
*08.02.1828 - †24.03.1905

cheyene
  4. 8. 2010, 17:04
Thomas Roch, Ker Karraje alias hrabě d'Artigas, inženýr Serkö a Simon Hart. Samozřejmě také ostrůvek Back Cup. Tohle asi nikdy nezapomenu. Jedna z mých nejoblíbenějších knih...dokonale vystavěný příběh a perfektní hlášky záporňáků. Já se u Vynálezu zkázy bavil a četl ho jedním dechem.
Paity
  9. 9. 2013, 12:19
V podstatě takový první příběh o mezinárodním teroristovi, který toužil po zbrani hromadného ničení. Věrohodnost trochu sráží to, že měl onen vědec přehnané finanční nároky. Asi jako každý vědec by spíše chtěl, aby se jeho vynález nějak uplatnil, byť se jednalo o bombu.
Czermy
  21. 4. 2010, 23:29
Trochu připomíná Krakatit od Čapka, nemyslíte? Ale ten je, řekl bych lepší. I když nemá ten úplně nejjasnější konec. Každopádně dechberoucí. Spojení Back Cup mi dlouho zůstalo v paměti.