Čtyři vznešené pravdy

Čtyři vznešené pravdy Originální název: The Four Noble Truths

PRAGMA - 200
ISBN: 80-7205-857-6

PRAGMA (200) 80-7205-857-6 160

Čtyři vznešené pravdy - pravda o strasti, pravda o původu strasti, pravda o zániku strasti a pravda o cestě vedoucí k zániku - byly prvním kázáním, které Buddha vyslovil po jeho osvícení. Jeho Svatost Dalajlama jejen že objasňuje hlavní teze tohoto učení, zabývá se rovněž vztahem mezi relativním a absolutním soucitem. (Založil/a: marta-b)

Richie
  16. 11. 2013, 14:24
Malá, útlá knížečka - ale plná moudrých myšlenek. Čtyři vznešené pravdy patří k základům budhistického učení a nepochybně jejich porozumění je velmi důležité pro porozumění celého učení. Přiznám se, že nebylo pro mě jednoduché porozumět všem myšlenkám dalajlamy. Tato knížka vyžaduje podrobnější studium a věřím, že ji ještě mnohokrát přečtu a pokaždé objevím něco nového, co obohatí můj duševní svět.
Velmi mě také oslovila kapitola o soucitu. Dalajlamův výklad o soucitu bych doporučil všem lidem bez rozdílu vyznání - a možná by na světě bylo méně hněvu a nenávisti a více porozumění a tolerance.
LukaJad
  31. 7. 2012, 13:52
Velice zajímavá knížečka - základ buddhistického učení. Pokud si ji přečtete několikrát, rozhodně vám pokaždé něco přinese, neboť je i ve svých rozměrech plná moudrých slov pro praktický život a duchovní rozvíjení člověka.
LunaMente
  10. 10. 2014, 18:15
Napsat,že jsem všemu porozuměla, by bylo pokrytecké. Avšak Jeho Svátost ve mně vždy zanechá hluboké pocity a často krásně dojme. Myslím,že tahle kniha je skutečný duchovní skvost! :)) a velmi nadčasová.
KirkaJopriva
  25. 1. 2014, 0:16
Škoda, že naší kultuře místo nesrozumitelné bible nedorazil tento, mnohem přímější, zřetelnější a srozumitelnější způsob jak udržet ducha v pozitivní rovině.