Frida

Frida Originální název: Frida

Metafora - 2003
ISBN: 80-86518-63-9

Metafora (2003) 80-86518-63-9 414

Strhující životní drama slavné mexické malířky.
Tento román, vyprávěný Fridinou sestrou Cristinou, je barvitě vykresleným portrétem jedinečné a kontroverzní ženy a jejích nejbližších přátel. Bárbara Mujica splétá životy a lásky těchto pozoruhodných a výjimečných lidí do skutečného dramatu, které dovádí k velkolepému konci. (Založil/a: evik)

rt12
  5. 3. 2015, 12:45
Když se sejde dobrý námět a skvělý autor vznikne výborný román. Kniha je strhujícím osobním příběhem zajímavé Fridy Kahlo. A nejen to. Velice dobře a nenásilně je vykreslena i společenská a ekonomická situace Mexika, ve kterém žila. Politické a společenské změny formovaly její občanské a osobní přesvědčení, to vše mělo vliv na její tvorbu. Vyprávění její sestry, která nebyla schopna vystoupit z jejího stínu, je velmi zdařilé. Příběh doslova hltáte a stáváte se jeho součástí. Velmi zdařilé. Pokud uvidíte dříve film, který byl povedený, určitě si dosadíte obličej hlavní představitelky, alespoň u mne to fungovalo.
Venovanokniham
  20. 10. 2016, 10:16
Kniha od Bárbary Mujicy je skvěle napsaná, chtěla bych, aby ten příběh nikdy neskončil. Autorka tam krásně popisuje jednotlivé postavy, kterých je v knize sice hodně, ale přesto se v nich neztratíte. A i po Fridině knižní smrti si přejete znát příběhy těch postav dál. Jeden z mých neoblíbenějších beletrizovaných životopisů.
hanka24
  19. 10. 2014, 11:43
Trochu mě ovlivnil film, který jsem viděla dříve, než jsem knihu četla. Naštěstí si z něj pamatuji jen klíčové okamžiky, takže klasický souboj, zda je lepší kniha či film, u mě neproběhl. Jen jsem si pak do postav dosazovala tváře herců. Jinak kniha čtivá, působivá, někdy strhující, že jsem ji nemohla odložit, někdy depresivní, že jsem se až cítila také mizerně, tempo gradující, ke konci jsem stránky vyloženě hltala. A na konec - obrazy Fridy Kahlo mě prostě fascinují.
Domenica
  8. 10. 2011, 13:37
Je zajímavé sledovat život Fridy Kahlo z nového pohledu. Frida byla naprosto pozoruhodná osobnost a to nejen z uměleckého hlediska. Líbila se mi surovost s jakou byla kniha psaná, pomohlo to ke skutečnému vykreslení Fridy. Ona milovala všechno co jí nejvíce ubližovalo, ale bez čeho žít nemohla, ať už se jedná o divoké večírky nebo samotného Diega Riveru. Jediné co mi na knize trochu vadilo, byly španělské výrazy u kterých jsem postrádala poznámky pod čarou, ale nebylo to nic, co by ve výsledku knize jako celku uškodilo. Při čtení určitě není na škodu prohlédnout si obrazy z té či oné doby jejího života. Frida v nich znázornila své pocity, takže kromě pohledu její sestry, vidíme co v jisté životní etapě skutečně Frida cítila, jak si připadala a jak to na ni všechno působilo.
Sylvie
  16. 9. 2013, 21:05
Velmi působivý román, který barvitě popisuje atmosféru Mexika počátku 20. století. Příběh Fridy mě zaujal - silná, velmi sebestředná, často sebedestruktivní žena.
Xaire
  21. 3. 2012, 14:32
Velmi zajímavá kniha. Určitě doporučuji přečíst, pokud Vás tato zajimavá dáma... zajímá. A pokud ne, tak doporučuji taky přečíst, protože to je silný příběh.