Poker - jak si vydělat hraním

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Zoner press - 2013
ISBN: 978-80-7413-229-2

Zoner press (2013) 978-80-7413-229-2

Staňte se mistry té nejrozšířenější pokerové varianty – No-Limit Hold’em Cash game!
Všichni víme, že v pokeru nejde jen o to, se hraním bavit. Ano, občas se třeba sejdete s přáteli a zahrajete si „jen tak“, ale pokerem se dá také slušně vydělat. A pokud patříte mezi ty, kteří si chtějí hraním této karetní hry přivydělat (nebo se jí dokonce živit), pak jsou pro vás knihy z dvoudílné série Poker – jak si vydělat hraním nutností.
No-Limit Texas Hold’em je světově nejrozšířenější varianta pokeru a v cash game se teprve točí pořádné peníze. Naneštěstí pro hráče (a naštěstí pro vás), většina lidí přistupuje ke cash game tak, jako by se jednalo o turnaj, a nechápou, že se jedná o úplně jinou hru. Rob Tucker vám ve své knize ukáže, jak se má cash game hrát správně.
Největší část knihy je samozřejmě věnována samotnému hraní. Každá fáze hry má svou vlastní kapitolu, ve které je pečlivě rozebrána a následně je vše předvedeno na ukázkových hrách. Kniha tedy obsahuje kapitolu o hře před flopem, na flopu, na turnu i na riveru. Je zde kapitola o hře na stolech s šesti a méně hráči (shorthanded). A několik kapitol o obecných pravidlech a postupech ve hře. Hra samotná je sice důležitá, ale není to jen o kartách – v pokeru hrajete především podle soupeře. Proto kniha obsahuje také část o výběru správných soupeřů a stolů a také o tom, jak je můžete držet v nevědomosti. S tím souvisí další část knihy, která se zabývá vaším přístupem ke hře, a jak by ten měl vypadat, pokud si chcete pokerem přivydělávat (nebo se jím dokonce živit), sem spadá například to, jak minimalizovat ztrátu ve smolném období. A nebyla by to komplexní kniha, pokud by vás autor neseznámil také s tím, jak spravovat své vlastní zdroje a finance (tedy bankroll management). Vše je doplněno několika tabulkami, ve kterých najdete přehledně různé důležité pravděpodobnosti.
Pokud s pokerem začínáte, nemusíte zoufat, tato kniha je určena i pro vás. České vydání jsme totiž obohatili o jednoduchý slovníček základních pojmů a většinu termínů jsme také vysvětlili v přímo v textu. Takže ať už jste nováček nebo zkušený hráč, je důležité jen jedno – chcete si pokerem vydělávat? (Založil/a: mauvais-ange)