Originální název: Tereza

Šulc-Švarc (2013) 978-80-7244-348-2 384
Šulc-Švarc (2007) 978-80-7244-212-6 390
Šulc-Švarc (2005)
Šulc-Švarc (2003)

Románový příběh čtyřicetileté ženy, která se chce rozvést, protože se cítí osamělá a zbytečná, ale netuší, že její manžel architekt si plánuje nové manželství a že o otcově mladé milence ví i jejich téměř dospělá dcera. S důležitou životní změnou začne Tereza u sebe a tím se instinktivně vyhne nástrahám v začarovaném kruhu manželského rozchodu. (Založil/a: marta-b)

marta-b
  11. 4. 2010, 14:35
Dobře propracované charaktery postav a zajímavě popsaný konflikt mezi podváděnou manželkou, jejím manželem a později i milenkou, když se obě ženy poznají. Váňová v této knížce prokázala svoje literární kvality, protože i když jde o milostnou zápletku, nic v této knížce nebylo pouhé klišé nebo stokrát omleté prázdné fráze.
Evelýny
  7. 10. 2015, 21:20
První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Asi jsem na ni zrovna neměla náladu, protože mě neoslovila. Dokonce jsem ji několikrát odložila, takže jsem ji louskala docela dlouho. Kladní hrdinové byli moc kladní, záporní byli moc záporní. Na můj vkus Tereze všechno nějak podezřele vycházelo. Možná tím autorka chtěla naznačit, že když se konečně rozhodnete a nejdete k tomu ten správný katalyzátor, tak se chemická reakce proměny uskuteční mrknutím oka :-) Ale v mém světě nějak ty správné katalyzátory došly. Ke konci jsem si byla jistá, že mě již nemůže nic překvapit a ejhle! Přišel překvapivý konec a za ten musím dát jednu hvězdu navíc.