Chtěl jsem být blanickým rytířem

Chtěl jsem být blanickým rytířem Originální název: Chtěl jsem být blanickým rytířem
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Centrum pro studium demokracie a kultury - 2011
ISBN: 9788073252373

Centrum pro studium demokracie a kultury (2011) 9788073252373 264

Dvanáct podrobných rozhovorů s lidmi, kteří se postavili totalitnímu zlu, bojovali ve II. a III. odboji, na válečných frontách, prošli nacistickými a bolševickými koncentráky nebo byli jinak poznamenáni totalitními režimy. Válečný letec, parašutista, sedlák, kněz, lékař, manželka popraveného a další popisují své životní cesty v soukolí dějin. Kniha obsahuje rozhovory s gen. Antonínen Husníkem, Josefem Cichrou, P. Josefem Valeriánem, Antonínem Štecherem, Miladou Všetičkovou, Josefi nou Napravilovou, MUDr. Milanem Zapletalem, gen. Zdeňkem Škarvadou, Lídou Plichtovou-Vondráčkovou, Karlem Janáčkem, gen. Antonem Petrákem a plk. Jiřím Loudou. (Založil/a: mauvais-ange)

Barabura
  29. 3. 2016, 9:26
Kniha plná životních příběhů o tom, jak silný a rovný a nebo naopak podlý a odporně zvrácený dokáže člověk být. Tato kniha by měla být povinná četba pro celý náš národ, aby ti co pamatují nezapomněli a ti co nevědí věděli a mohli se z minulosti poučit. Bohužel to je jenom můj pouhý sen... Protože poslední dobou mám z lidí pocit, že minulosti je pro ně něco jako sci-fi, které se nikdy nestalo...