Lodivod dunajský

Originální název: Le pilote du Danube

Návrat - 1999

Návrat (1999) 232
Albatros (1991)

Nezkrácené vydání s francouzskými ilustracemi.

Kniha se odehrává roku 1876 a autor nám v ní prostřednictvím dobrodružného kriminálního románu představuje zajímavým způsobem Dunaj prakticky od pramene v Německu až po jeho ústí do Černého moře. Hlavním hrdinou vypravování je statečný bulharský vlastenec Sergej Ladko, který se v přestrojení za prostého rybáře vrací lodí po řece do vlasti, kde se má postavit do čela připravovaného národního povstání proti Turkům. Omylem je však pokládán za vůdce zločinecké bandy podloudníků Ivana Strigu, kterého se snaží polapit rakouský policejní komisář Karol Dragoš.

Jules Verne Jules Verne
*08.02.1828 - †24.03.1905

janeicka
  7. 3. 2014, 10:30
Tak trochu netypický Verne, žádný převratný vynález, ale dlouhá plavba po Dunaji, při které se však odehrává mnoho věcí :-) Především je to tak trochu detektivní příběh a hon jednoho komisaře za nesprávnou osobou, naštěstí se na konci vše úspěšně objasní a pravý zločinec je po zásluze potrestán.
Elrond
  19. 11. 2011, 7:34
Snad jediná Verneovka, která tečne i naše krajiny , teda Slovensko - lodivod samozřejmě musí projet přes Prešpurk (Bratislavu).