Od Inků k ostrovům muškátových oříšků

Originální název: Od Inků k ostrovům muškátových oříšků

Akcent - 2013
ISBN: 978-80-7497-004-7

Akcent (2013) 978-80-7497-004-7 296

Ani v tomto vyprávění, v pokračování předešlé knížky „Z Moravy k mysu Horn… a ještě dále“, jsem příliš neporušil nastavenou laťku. Kromě dobrodružné cesty napříč jihoamerickým kontinentem, kde člověk na cizince narazí jen zřídka, jsem se opět stále ocital v místech, kam přijíždějí stovky i tisíce turistů. Opět tam, kde již přede mnou stanulo mnoho předchůdců, jsem nacházel nová dobrodružství, která jsou psána historií i současností. V prvním díle jste se mohli dozvědět neznámé o Panamském průplavu, o kolumbijském Kartágu, o zeleném údolí v nejsušším místě na zeměkouli v chilské poušti Atacama, o vražedném mysu Horn, o největších vodopádech světa i o neznámé Paraguayi, kde tento příběh začíná. Začíná na místě, kde skončil ten první – v divokém Chaku
v období dešťů. Dočtete se o cestě napříč Bolívií a Peru, o kolumbijské Bogotě, neslavně proslulém městě drogových kartelů, o ostrůvcích patřících pod Nizozemské království, o rajských ostrovech v návětrné části Karibiku i o ostrovech dávných pirátů. Procestujete s autorem trasu od Inků k ostrovům muškátových oříšků. (Založil/a: alča87)

Vladislav Haberman Vladislav Haberman