Setovi zabijáci

Originální název: The Slayers of Seth

Metafora - 2004
ISBN: 80-86518-90-6

Metafora (2004) 80-86518-90-6 364

V detektivním příběhu ze starého Egypta se na scénu opět vrací nejvyšší egyptský soudce Amerotke. Cílem nelítostného zabijáka jsou nyní váleční hrdinové, účastníci válečného tažení proti Hyksosům. Navíc je dcera jednoho z nich obviněna z vraždy milence. A jak to všechno souvisí s dávnou vraždou hyksóské čarodějky? (Založil/a: Alouatta Caraya)

Ducii
  26. 7. 2016, 12:53
Musím říct, že jsem u této knihy měla dva podezřelé a nakonec se ukázal jako pachatel ten, k němuž jsem se klonila. Řekla bych, že tentokrát byl autor více průzračný, než u svých ostatních egyptských detektivek. Člověk nakonec i s vrahem docela sympatizoval, rozhodně totiž nebyl tou nejvíce negativní postavou příběhu, na rozdil od mého podezřelého č. 2 :-)
Veve721
  28. 9. 2016, 17:54
Tento díl mi přišel trošku lehčí, nemusela jsem tolik přemýšlet, kdo je vrah, ale to vůbec nevadí, stejně mě zápletka moc bavila.