Právníci ve vtipech, příslovích a pořekadlech

Právníci ve vtipech, příslovích a pořekadlech Originální název: Právníci ve vtipech, příslovích a pořekadlech
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

C.H. Beck - 2011
ISBN: 978-80-7400-197-0

C.H. Beck (2011) 978-80-7400-197-0 142 brožovaná

Útlá knížka v sobě obsahuje vtipy, pořekadla a přísloví o právnících; vychází z právnického humoru našich předků a dokládá tak, že si uměli udělat ze sebe legraci a dokázali se smát. Umíme to v dnešní uspěchané době také my ? Autoři nahlíželi do souborů vtipů o právnících z první republiky a zatoulali se ve své snaze pobavit soudobého čtenáře i daleko do našíminulosti. Kolik humorné moudrosti o juristech uvádí například v 15. století Všehrd a v 16. století Mistři Brikcí a Koldín ! Také právníci by se měli častěji ve své nelehké profesi bavit. Tato knížka ukazuje jednu z cest, jak na to. Čtěme a vyprávějme si juristické vtipy. Humoru je nám všem třeba, neboť v pravém slova smyslu je kořením života. (Založil/a: Manon)