Nostradamova závěť

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4255-2

Knižní klub (2013) 978-80-242-4255-2 600

Na konferenci ve Florencii je unesen specialista na středověké kódy, právě když zveřejní nově objevený dopis slavného lékaře a věštce Nostradama. O něco později zmizí i profesorův syn. Aby zachránil oba unesené, vyráží archeolog Bjorn Belto (známý z thrillerů Konec kruhu, Strážci úmluvy a Luciferovo evangelium) do nerovného boje proti obskurní sektě bojovných mnichů, CIA i po staletí utajovanému knihovnickému spolku. Mnozí z těch, kteří mohou k rozluštění šifer napomoci, umírají neobyčejně bestiálním způsobem – a Bjorna tentokrát čeká zběsilá honba za archou úmluvy, rukopisy z Alexandrijské knihovny či za delfským orákulem… (Založil/a: Shmade)

Anael
  23. 2. 2014, 13:32
Knihu jsem dostala k Vánocům a musím říct, že sama bych si ji nekoupila. Autor se snaží čtenáře zaujmout dnes tak oblíbeným mysteriózním tématem s detektivní zápletkou, ale moc se mu to nedaří. Samozřejmě že je tu spousta záhad, šifer, kódů, historických souvislostí apod., ale také tu chybí nějaká větší pospolitost textu. Často jsem byla při čtení zmatena a nepomáhalo tomu ani autorovo neustálé objasňování všech historických událostí. Zdá se, že ani hlavní hrdina svým antihrdinovstvím není žádný extra sympaťák a jeho chytrost jsem mu tak úplně nevěřila. Co mi nejvíce vadilo, bylo už ono zmíněné objasňování všeho, které vypadalo jako jedna velká přednáška na téma dějiny v kostce.
Kanuska
  4. 5. 2014, 18:26
Spousta zbytečných informací, málo zábavy, nulový příběh a nuda nuda nuda. Těšila jsem se na Bjorna Belta a jeho dobrodružství, které se nakonec nekonalo. A samotný "hlavní hrdina" byl spíše postava tam někde v pozadí, a více méně zbytečně. Škoda. Příště snad bude méně stran a více Bjorna.