Dobrodružný Simplicius Simplicissimus

Dobrodružný Simplicius Simplicissimus Originální název: Der abenteuerliche Simplicissimus Teutsch
Poprvé vydáno celosvětově: 1668

Odeon - 1976

Odeon (1976) 494
Vyšehrad (1951)

Děj románu je velmi bohatý s mnoha postavami a vedlejšími epizodami. Příběh je vyprávěn v první osobě s humorem, ironií a smyslem pro realismus, přičemž čtenáři se vypravěč jeví jako taškář i moralista, křesťan i cynik, poustevník i záletník, prosťáček i chlapík všemi mastmi mazaný.

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: japol)

Hans Jakob Christoffel von Grimmelshausen Hans Jakob Christoffel von Grimmelshausen
*17.03.1622 - †17.08.1676

Gigant
  8. 6. 2013, 21:14
Tutu knihu jsem dokázal dočíst pouze do poloviny. Zaujal mě pouze začátek, poté se začala kniha neskutečně táhnout, proběhlo nespočet krátkých příhod bez pointy...zároveň pokulhávala časová návaznost - špatně se v ní orientovalo. Chápu že v r. 1668 mohla kniha působit zajímavě díky některým novým konceptům které přinesla, ale pro soudobého čtenáře je to jen utrpení. Ke čtení nedoporučuji (a už vůbec ne jako povinnou četbu).

S ohledem na rok vydání hodnotím 1* - 25/100.