Nic jako by se nestalo

Nic jako by se nestalo Originální název: Nic jako by se nestalo
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Sursum - 2007
ISBN: 80-7323-148-4

Sursum (2007) 80-7323-148-4 179

Povídky: Obrazy a zahrady, Vezmi mě s sebou, Když se to tak vezme, Zůstaň se mnou, Nic jako by se nestalo.
Každá z pětice povídek je příběhem o lásce a dává tak nahlédnout do citového světa dnešních lidí obklopených svody konzumní společnosti. Hlavní roli hraje hledání čehosi krásného, co se skrývá v lidských srdcích a odehrává v zámeckých zahradách. Láska znamená naději, jako je tomu v povídce o chlapci, který chce odejít do hor, aby unikl z kleští civilizace, a najde dívku, která je ochotna jej následovat; anebo zklamání, jako je tomu v příběhu o muži, který se svojí mužskou logikou u své nové známosti neuspěje a rozejde se s ní kvůli zdánlivě banální sms zprávě, která v něm vzbudí podezření, že něco není v pořádku. Hrdinové Trojanových povídek hledají citové pouto k někomu, kdo by jim pomohl najít smysl života, a ne vždy se jim to daří. (Založil/a: Jitka1)

Bohuslav Trojan Bohuslav Trojan
*13.09.1946