Čchi Kung jednoduše

Čchi Kung jednoduše

Podtitul: Cvičení na probuzení životní energie

Fontána - 2013
ISBN: 978-80-7336-737-4

Fontána (2013) 978-80-7336-737-4 120

Každý z nás má někde hluboko v sobě místo plné energie, zdraví a štěstí.
Pomocí čchi-kungu můžeme toto místo nespoutané vitality a harmonie navštívit, zbavit se tělesného i duševního stresu, detoxikovat tělo i mysl a navrátit se do přirozeného stavu pevného zdraví, vnitřního klidu a duševního jasu. Čchi-kung je ideální doplněk léčby chronických bolestí, astmatu, cukrovky, vysokého krevního tlaku,migrén a dokonce i rakoviny a slabého srdce a jako takový nabízí způsob, jak získat kontrolu nad tělesným, duševním i duchovním zdravím, k němuž patří i dlouhý a spokojený život.
Taoistický mistr Mantak Chia a jeho dlouholetý instruktor Lee Holden do této publikace vtěsnali pečlivý výběr z tisíců známých cvičení čchi-kungu, který přináší ideální sestavu pro začátečníky i vydatnou rozcvičku před pokročilejšími praktikami. Tento soubor nenásilných cvičení v sobě odráží
přirozené pohyby přírody a pomáhá vytvářet spojení s vnitřním proudem čchi, odbourávat blokády v toku životních sil a napojit se na přirozený zdroj léčivých sil. Je rovněž určen pro uvolnění svalstva, zlepšení pohyblivosti kloubů, podpoře krevního oběhu a rozvoji flexibility, síly, houževnatosti a imunity. Autoři vysvětlují, jak lze pravidelným cvičením čchi-kungu rozvíjet životní energii, odolnější imunitní systém, pevnou citovou rovnováhu a duchovní vědomí, v němž se proměňují naše stereotypy a předpoklady, které omezovaly náš tělesný i duševní rozvoj i komunikaci s přírodou a vesmírem. (Založil/a: alča87)