Zpověď? Ne!

Zpověď? Ne!

Podtitul: Nechci! Neumím! Nezvládnu to!

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Cesta - 2015
ISBN: 978-80-7295-193-2

Cesta (2015) 978-80-7295-193-2 124
Aurora (2006) 80-7299-088-8 112 Vazba knihy: vázaná

Kniha nejen pro křesťany, ale i pro hloubavé čtenáře, kteří se zajímají o náboženské a filozofické otázky.
Otec Miloš Szabo se obrací ke všem, zvláště k mladým lidem, a píše upřímně o Bohu i o svých pochybnostech při hledání víry. Kniha je napsaná formou rozhovorů. V kapitolách Život, to je jízda, Jak získat Boha pro demokracii (resp. pro sebe), Taková zvláštní vysokorychlostní energie, Hledání důležitých rozcestí, sděluje své zkušenosti hluboce věřícího člověka, zároveň nadšeného obdivovatele všech moderních hi-fi technologií, počítačů i internetu, který mluví dnešním jazykem mládeže. zdroj: databazeknih.cz (Založil/a: Esther Darnett)

Cinik
  12. 3. 2016, 15:14
Přes některé pozitivní stránky musí mít katolík vůči knize určité výhrady. Mne osobně totálně vytočila část, kde autor omlouvá neakceptovatelnou praxi neudělení pokání (což je nepominutelná součást platné zpovědi), kterou občas praktikují někteří svérázní kněží, s naprosto nesmyslným odůvodněním, že kněz mohl část pokání vzít za zpovídaného na sebe (str. 84). To ovšem není možné - jak mi nezávisle na sobě potvrdilo hned několik kněží, kterých jsem se na to pro jistotu zeptal. Pokání je věc penitenta a ten je musí vykonat osobně.