Rakovinu nevyléčíš

Originální název: No Cure for Cancer

Argo - 2004
ISBN: 80-86569-78-0

Argo (2004) 80-86569-78-0 192

Smrtící gagy z arzenálu ultračerného humoru. Dynamitové nálože odpálené pod svatými tabu politické korektnosti. Drogy, sex, smrt, hovězí, rakovina plic, Ježíš v McDonaldu, uříznuté penisy... a překvapivě vážný podtext, jakmile odezní chuť ostrého koření. Americký spisovatel, hudebník, herec a režisér Denis Leary napsal Rakovinu nevyléčíš v roce 1990 původně jako jevištní monolog pro Mezinárodní umělecký festival v Edinburghu a navzdory protestům z jistých kruhů za ni získal Cenu kritiky. Následně byla Rakovina provozována v londýnském West Endu, v New Yorku, doznala knižní podoby, televizního zpracování a úvodní píseň Jsem kokot zabodovala v nezávislých hitparádách. (Založil/a: Nihlathak)

#satira
Denis Leary Denis Leary
*18.08.1957

Seňorita Eskimo
  13. 2. 2014, 16:02
Jo, tlusťoši, idioti, přistěhovalci, rasisti, nekuřáci a vegetariáni - vděčný témata. Klasickej stand-up. Co mě mrzí, je ten amerikanismus - americký celebrity, americká historie - pro mě a většinu ostatních Evropanů prostě neznámý věci, takže ano, pointa mi místy unikala. Přesto mě to celkem mile překvapilo a místy (dřevěné obložení) i upřímně rozesmálo.