Francie

Originální název: France

Egmont - 2004
ISBN: 80-252-0019-1

Egmont (2004) 80-252-0019-1 174

Děsivé dějiny Francie vám odhalí odpornou pravdu o vzpurných Francouzích, od temného středověku až po vražedné okamžiky 19. století. Dozvíte se například: který král si myslel, že je ze skla, kdy pekli ve Francii chléb z cihelného prášku, jak hráli nebe-peklo-ráj francouzští lupiči. Přečtěte si také trapné fakty o podivínských králích, náladových královnách a zlomyslných císařích - a rebelech, kteří je bez milosti popravovali, když jich měli dost. Zjistěte vše o krutých hladomorech nebo období teroru, kdy celá Francie žila ve stínu gilotiny. Dějiny nikdy nebyly tak děsivé! (Založil/a: Harrick)

Peter.Melon
  4. 12. 2012, 14:02
Co je to gilotina?Kdo ji vynalezl?S kým válčila Francie?Tyto odpovědi a mnohé další ti odpoví tato humorně podaná kniha z cyklu Děsivých dějin.
Halalí
  16. 6. 2010, 23:43
V DD je sice historie velmi zjednodušována (což mnohdy vede ke vzniku nepřesností, či historických polo-nesmyslů), někdy jsou prozměnu historická fakta různě překrucována, nicméně tuto sérii nečtu kvůli studiu historie od toho mám encyklopedie a učebnice dějepisu. Jako zábavná kniha se specifickým (anglickým) humorem a cynickým (a taky děsivým:)) pohledem na dějiny je to vceklu fajn...