Stanice Bazilišek

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Polaris - 2000
ISBN: 80-85911-67-1

Polaris (2000) 80-85911-67-1 429

První díl ze série o Honor Harringtonové.

Kapitána Honor Harringtonovou z Královského mantichorského námořnictva vmanévrují intriky do situace, kdy má jediný starý křižník s nedostatečnou výzbrojí na to, aby udržela pořádek v celé zanedbané soustavě, na kterou si ke všemu brousí zuby sousední Lidová republika Haven. Zdá se však, že její protivníci udělali jednu velkou chybu. Naštvali ji. (Založil/a: Alouatta Caraya)

LuciusWlk
  4. 1. 2015, 9:21
Nejsem úplným milovníkem military sci-fi a po sérii Honor Harringtonová jsem sáhl díky vysokému hodnocení. První kniha Stanice Bazilišek je nicméně velmi čtivá a příběh poutavě vystavěn. Trochu jsem trpěl při rozsáhlých popisech a vysvětlování zákonitosti, především v polovině nějaké akce, ale jsem si vědom, že bez toho by to nešlo. Doufám, že v dalších dílech to nebude tak markantní jako zde. Po prvním seznámení mám celkem kladné pocity a uvidím jaké překvapení mi nachystají další díly. Zatím spokojenost.
orisi
  26. 4. 2014, 19:53
Příjemná oddechová divočina která má v sobě hlavu i patu. Honor mě učarovala svoji chladnokrevností, citem k podřízením...... . Miluji kočky, jejího kocoura jsem si zamiloval. Mít takovou symbiozu se svými kočkami budu blahem bez sebe :D. Nepatřím k hledačům chyb, pro mě výborné čtení.