Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Čest královny

90%
5 29
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Čest královny
Autor:
Originální název: The Honor of the Queen
Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Nejnovější vydání:
Polaris - 2000
ISBN: 80-85911-76-0
Počet stránek: 445
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 7x v oblíbených
v přečtených 43x v přečtených
v knihovně 16x v knihovně
k přečtení 3x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Polaris (2000) 80-85911-76-0 445

Druhá kniha série Honor Harringtonová.

Potencionální spojenec Mantichory, planeta Grayson, se ocitá v ohrožení. Honor Harringtonová tentokrát musí tvrdě bojovat nejen proti nepřátelům, ale i proti předsudkům ve vlastních řadách - Grayson totiž obývá náboženská sekta, která ženám nepřiznává žádná práva. Jakkoli Graysoňané spojence potřebují, žena ve velitelské funkci je pro ně poněkud velké sousto - a fundamentalisté ze znepřátelené planety Masada mají na věc ještě radikálnější názor. (Založil/a: Alouatta Caraya)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

LuciusWlk
80% 80% 80% 80% 80%
  7. 1. 2015, 7:21
Čest královny je o chloupek lepší než Stanice Bazilišek. Ze začátku jsem se trochu obával, že autor pojede ve stejných kolejích, co se příběhové linie týče, ale nakonec jsem byl mile překvapen, jak si Weber s příběhem pohrál. Závěr byl opravdu vynikající a „neuvěřitelný.“ Jinak řečeno, kroutil jsem hlavou stejně, jako hlavní postavy příběhu. Ten je místy zdlouhavý, ale naopak jde o pasáže, pro ortodoxní scifisty zásadní, které příběh dokreslují.
orisi
100% 100% 100% 100% 100%
  30. 4. 2014, 8:37
David Weber se každým dílem zlepšuje, pokud je to možné myslet si u druhého dílů. Honor je tip ženy která se umí postarat sama o sebe i své „spolubojovníky“. Jejího kocoura jsem si zamiloval od prvního dílů. Chci stromovou kočku „milé“ přítulné, ochranitelské stvoření. V příběhu je zasazena úcta k druhému člověku. Což ve většině knih podobného tipu nenajdeme. Akční scény jsou, propracovanější jak dějem tak popisem. Rozdílnost kultur a následné porozumění je velmi obtížné, znám toto z vlastní zkušenosti. David to popsal velmi zručně. Fanatismus ať pozitivní nebo negativní je podle mého názoru špatný, při čtení jsem dospěl k názoru že tito lidé si nechtějí připustit pravdu která jim bije do očí, čeho se musejí vzdát. Výhody nepřicházejí v úvahu, považují je za odporné. Znám pár konzervativních smýšlejících jedinců, vyjít s nimi není žádný med. Pokud máte rádi odpočinkovou divočinu s hlavou i patou, nemohu jinak než Vám sérii s Honor doporučit. Doufám pevně že David nezklame v ostatních knihách.

Ps: proložím si sérii nějakou detektivkou, navštívím své oblíbené e-shopy, Vraní dívka nebo Vír..... .