Krátká vítězná válka

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Polaris - 2001
ISBN: 80-85911-84-1

Polaris (2001) 80-85911-84-1 397

Třetí kniha ze série Honor Harringtonová.

Vláda Havenu zabředá do vážných vnitropolitických potíží a domnívá se, že je opět dokáže na čas zatlačit do pozadí úspěchem v nové válce. Už padesát let jim tato politika vycházela. V cestě jim však stojí Mantichorské království a jeho spojenci ležící v oblasti mezi oběma vesmírnými říšemi.
Kapitán Harringtonová i celé mantichorské loďstvo jsou připraveni se postarat o to, aby válka zdaleka nebyla pro Haven snadná, natožpak vítězná... (Založil/a: Alouatta Caraya)

LuciusWlk
  9. 1. 2015, 12:57
Další díl a opět o kousek lepší. Kniha je příjemně krátká, svižná a děj opět zajímavý. Tentokrát nejde pouze o Honor, ta je součásti celku. Více než o vesmírné boje jde tentokráte o politické rozbroje. Myslím, že kniha dostala trochu romantický nádech a spoustu „chichotání.“ Nepovažuji to jako negativum, poněvadž tak autor neupadá do stereotypu. Upřímně jsem zvědavý na další vývoj Honor, která začíná trochu působit jako superhrdina a štěstí si vyrábí sama.